Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért pusztulnak el a halaim?

Miért pusztulnak el a halaim?

Figyelt kérdés
A halaimból valami folyamatosan nől. A hal szeménél, farkánál stb. Elkaptak valami vírust?
2009. ápr. 5. 10:53
 1/3 kzs ***** válasza:

Az elmondottakból ítélve bakteriális betegségről van szó.

Többet tudnék mondani, ha küldenél róluk képet, és részletesebben írnál róluk.

2009. ápr. 5. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Képet nem tudok, de úgy néznek ki mint a faágak. Rengeteg van a hal testén. Többet nem tudok írni róluk, mert nem tudom mi ez.
2009. ápr. 5. 15:19
 3/3 anonim ***** válasza:

hello


ha úgy néz ki mint a faág akkor valószínű hogy horgonyféreg vagy más néven Lernaea rák, ami szépen a vért szívja a halból, és ha nem segítesz bizony el fogod veszíteni a halakat.

Sera Cyprinopurral kezeld ami megakadályozza a rákok növekedését és elpusztítja őket majd a halból egy kis idő múlva kiesik a rák.

vagy a másik lehetőség kis hegyes csipesszel távolítod el a rákot az állat testéből, ezután sera baktopurral kezeled a vizet a fertőzés elkerülése miatt.

Ha Lernaea akkor segít.

ha veszel cyprinopurt készítsd a pénztárcád.

a 250 ml-es ami elég (akvárium nagyság függő) több kezelésre - ezt azért írom mert ha megtudod az árát azt mondod már megint költeni kell a halakra - 5200 ft ba kerül. ha a csipeszes megoldás a nyerő (én nem bírtam a kezemben tartani a mollyt vagy a guppit mert pici- akkor 1700 ft kell leszurkolnod.

Sok sikert, foglalkozz a halaiddal, az akváriummal és megfogja hálálni neked.

Ja és a halak élete ne a pénzen múljon.....


AMANO

2009. ápr. 5. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!