Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Koszos akvárium. Mivel takarít...

Koszos akvárium. Mivel takarítsa? (Kérdés lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Van egy 54 literes akváriumom,és hát nem nagyon érek rá takarítgatni..A halak etetését is etető automata végzi én csak útántöltöm..A kérdés lényege hogy:mostanában kifolyt a víz a tető alatt és rászáradt az üvegre..meg van némi alga is.. ha irnátok valami HASZNOS recepteket hogy mivel lehet ezeket a dolgokat feloldani,eltakarítani szakítanék rá időt és akkor meg egyszer s mindenkorra végetvetnék a kosznak..

Köszöböm előre is a KOMOLY válaszokat.


2011. júl. 26. 14:47
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Valószínű hogy az algaevő harcsád nem azt a fajta algát eszi amit szeretnél.Érdeklődj a kereskedésben szerintem hogy üveg pucolásra melyik a legjobb :) De azt hiszem hogy az algaevő csíkhal tényleg hatásos
2011. júl. 26. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 zsoka79 ***** válasza:
Vagy vegyél csigákat, azok éjjel nappal takarítanak és nem csak az algát hanem minden más szennyeződést is. Pl: Alma csiga.
2011. júl. 26. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

szia


szeretnék offot kapni nem érdekel, csak azt kérdezném tőled ha annyira sem érsz rá hogy kb 5 percet etesd a halaid vagy bámuld őket amíg megeszik a feltehetően állandóan száraz kaját amit adsz nekik,(illetve az automata) akkor miért érdekel téged hogy koszos e a víz vagy algás az üveg vagy folyik e belőle valami ?

erre én is szeretnék egy KOMOLY választ kapni kedves kérdező.


és íme a válasz


heti 10% vízcsere ami nem sok, leengedsz két nappal előtte egy kis vödör vizet amit félre raksz kb 1.5 perc


a nem megfelelő izzó, fénycső is okozhat alga problémát vagy ha esetleg a nap rásüt, ezek ellenőrzése 1 perc


nem sok kaja automatizálása csak amennyit megtudnak enni hamar, ha van takarítóhalad akkor ne vészes ha többet dob a gép, én szerintem (nekem így működik) jobb a többféle takarító állatka (garnéla harcsa kuli-kuli almacsiga)


és ha azt akarod hogy szép akvárium legyen élő növényeket ültess be (nem tudom vannak erre nem tértél ki) de lehet hogy én tértem el nagyon. nem csak esztétikai szempontja van a növényeknek hanem hozzásegítik az akváriumot a megfelelő kondícióhoz hogy az alsóbbrendű algáktól elveszik a tápanyagot pl.


kb ennyi


Légy Te is JÓ akvarista

2011. júl. 26. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 Dioxyde ***** válasza:
Ha nincs időd a halakra akkor minek tartod őket? add oda vkinek vagy vidd vissza a boltba.Kéthetente legalább egy 10-20%-os vízcserét kéne csinálni.Előző nap egy vödörbe engedsz vízet állni hagyod ez fél perc kb, másnap meg talajporszívózással egybekötött vízcsere,ha algás az üveg egy szivaccsal megtörlöd,bele öntöd a vödör vizet és kész 15 perc az egész lehet még annyi se.Vmilyen vízkőoldóval meg kívülről le tudod szedni a cuccot.
2011. júl. 27. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

Lehet hogy eggyesek otthon vannak egész álló nap és TV-t néznek meg mindenféle hülyeséget csinálnak..Én nagyon elfoglat ember vagyok, van egy vállalkozásom és hát inkább a munkával foglalkozom mint az akváriummal.Volt olyan hogy hazaértem meloból 11 órakor (pénteken) és mondom:Húú de jó vége a hétnek..lehet pihizni.Majd rá éjjel 1 órakor felhivnak (mert egy cégnél gépkarbantartó vagyok) és mondják hogy az egyik gép furán viselkedik..

Elmegyek megnézem..Hajnali 5 órakor hazaérek és utána 6:30 kor megint szombaton..Sőt szinte minden vasárnap is dolgozunk..A munkám melett nem érek rá a halakkal foglalkozni..Nem ajándékozom el a haéakat mert a saját pénzemből vettem..MAGAMNAK nem másnak.De már 10 éve megvannak..Gondolkodom a takarítónőn..De azert kösz a válaszokat..

2011. júl. 27. 14:36
 16/17 anonim ***** válasza:

szia


a kettővel ezelőtti vagy nem tudom mikori válaszoló vagyok aki bírált mert nem bánsz eleget a halakkal.

nem feltétlen kell egész nap itthon lennie annak aki halakat tart

és én sem azt mondtam hogy napi két órát tudj el tölteni az aksi előtt ..

félreértés ne essék én is dolgozom reggel háromtól este hatig heti 6 napot :) de ezt az örömöt azért megadom magamnak hogy a családommal és a halakkal töltök egy kis időt.

és külön program az ha velük tudok foglalkozni

azért tartom a halakat hogy örömem leljem bennük és meghálálják ha egy kis odafigyelést adok nekik.


További szép akváriumot és szép napot sok pénzt


Trian

2011. júl. 28. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

Köszi Trian..Dolgozom a sok pénzen.. :D


A halak már nagyon régen megvoltak nekem.Amikor olyan 18-22 éves voltam buli,tanulás..akkor több időm volt és 28 éves koromban vettem ezt az akváriumot.Most 37 vagyok és azóta is megvannak sőt a guppik már nagyon szaporodtak.Akkor még volt időm a halakkal bíbelődni most majdnem a 7 7 napján dolgozunk..Nincs családom egy kertes házban lakom..Sajnos semmire sincs időm..Még a barátnőmre sem..Ugyhogy most csak a munka-a munka-a munká-ra koncentrálok..Ez van..

2011. júl. 28. 22:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!