Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » SOS? Tegnap vettem egy lány...

SOS? Tegnap vettem egy lány betta halacskát a fiú mellé és most látom, hogy ikrázik? Mit csináljak? Nagyon kezdő vagyok, hisz a fiú is csak 1 hete van meg?

Figyelt kérdés
2011. júl. 29. 20:12
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Sajnos csak külön tudod tartani őket. A Betták természete egyedfüggő is , de szinte teljesen biztos, hogy idővel verekedés lesz.

Ha egyedül tartasz bettát, 30 liter körüli akváriumban teheted meg. Ha együtt akarsz tartani folyamatosan hímet és nőstényt, akkor 1 hímre kb. 3 nőstény kell, hogy ne csak 1-re koncentráljon, különben azt az 1-et halálra kergeti.

Mindegyiknek kell bizonyos nagyságú terület, ahova le tud bújni, mert területvédőek. Ez kb. 70 literben valósítható meg. Ez alatt külön kell tenni őket, fejenként 30 literbe!!!

30 liter alatt ugyanis nem leleh halat tartani. lehet, hogy 20 litermeb is húzza 2 évig, és ha jól be van rendezve, minőségi étrenddel tökéletes élete lehet, de ha valami nem stimmel, rögtön kijönnek a hibák. A méret, szűrés, fűtés, stb. spórolásával az állat életével játszol. Ez semmilyen állattartásnál nem megengedhető, még haszonállatoknál sem, nem hogy hobbiállatoknál.

2011. júl. 30. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 Brigi ^^ ***** válasza:

Hűha, itt már minden fontos tudnivalót leírtak elöttem. :D

Én azt ajánlom még, hogy olvass utána a bettáknak több helyen (minél elöbb), így nem lehet elkezdeni egy akváriumot...

2011. júl. 30. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!