Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kezdő robogós vagyok (lány)....

Kezdő robogós vagyok (lány). Vidéken, falvak között robogózom. Milyen jótanácsokat adnál? Mire figyeljek, mire ügyeljek, mire vigyázzak, tippek, trükkök, stb.

Figyelt kérdés
2011. máj. 27. 20:27
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
azt, hogyha az idomokig megdöntöd a kanyarba akkor nem szabad satuféket adni a gépnek, mert elesel
2011. máj. 27. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

-Az első fékkel óvatosan bánjál, és mindig nézd hogy az első kerék milyen úton van, mert ha a az első kerék megcsúszik vagy leblokkol akkor majdnem biztos hogy elesel.


-Próbáld meg kanyarokba legkevésbé dönteni, a robogóknak elég kicsi kereke van és ha nagyon döntöd könnyen kicsúszik a hátulja.


-Városban ne másszál rá a többi közlekedő hátuljára, mert pl egy autó jóval hamarabb meg tud állni mint egy robogó és simán felkenődhetsz rá.


-Oktatáson azt szokták tanítani hogy az út szélén menj, ha bevállalós vagy ezt inkább próbáld kerülni: egyrészt az út széle, mindig poros amin megcsúszhatsz, másrészt pedig van sok olyan autós aki már csak azért is rád fog előzni úgy hogy kb 5 centi van a tükör és közted. Ha fel tudod venni a forgalom ritmusát inkább középen menjél.


Most hirtelen ennyi ha eszembe jut még valami akkor mondom

2011. máj. 27. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Falu környékén figyelj a mellékutakra,sokszor kerékpárosok,lovaskocsik fordulhatnak ki eléd. Sáros időben pedig az útra felhordják a sarat,amin könnyen elcsúszhatsz.
2011. máj. 27. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
2.nak üzenem, hogy pont az benne a poén, ha a határokon motorozol, egyébként rálehet érezni, hogy mikor fog kicsúszni, nekem elég gyorsan ment, és én bárhol megfogom a gépet, még egyszer nem dobtam el, egyébként földúton fektetem ameddig nem kezd el csúszni, aztán visszaveszem, kövesen pedig idomokig, és nekem is ilyen kiskerekű szarom van
2011. máj. 27. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
ha már sebesség nincs, és egetverő gyorsulás sem, legalább már motorozz akkor dinamikusan
2011. máj. 27. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Figyelj a kátyúkra...belemész, még lehet a robogódnak is baja lesz!:S Amúgy meg...toldd neki:D
2011. máj. 27. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
én a kátyúkon úgy szoktam átkelni, hogy amikor az első kerék menne bele a gödörbe, akkor megrántom a kormányt, és ezzel együtt a gázt is, és valamennyire megemeli az elejét, vagy ha nem is akkor is könnyen átsuhan a kátyú fölött, a hátsó pedig nagyobb terhelést kap, de nem baj, egyébként ilyenkor természetesen állok a motoron, mintha krossz lenne :D
2011. máj. 27. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm mindenkinek, igazán hasznos válaszok!

Jöhet még több! :-)

2011. máj. 27. 22:56
 9/18 anonim ***** válasza:

2. vagyok.


Aki azért mondtam neki hogy ne döntse, mert aki ilyen kérdést tesz fel az nem hinném hogy sokat robogózott illetve nem hinném hogy sok tapasztalata lenne. Ha nincs tapasztalata akkor ne kezdje el dönteni nagyon kanyarokban, mert való igaz hogy ha megcsúszik akkor egy TAPASZTALT ember vissza tudja hozni, de a kérdezőnek nem hinném hogy ez megvan, már elnézést.

2011. máj. 27. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
igazad van, egyébként is lány
2011. máj. 27. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!