Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mangrowe fához mit szóltok...

Kiki81 kérdése:

Mangrowe fához mit szóltok Malawi sügéres akváriumban?

Figyelt kérdés

Már áztatom 3hete de még mindig nagyon vörös-barna a vödörben a víz. Mondták hogy megszínezi a vizet, de mennyire??? 350Les az aksi és még félek belerakni. Tudom az anubiasomnak és az ancimnak jót tenne. Vagy esetleg tegyek még valamit a szűrőbe ami megfogja a színt?

Szerintetek beletegyem? Nem lesz túl barnás a víz?


2011. aug. 2. 22:18
 1/7 Salx Narval ***** válasza:
Szerintem nem baj, ha nem teljesen nyers egy víz színe, de ha zavar, az aktívszén és a heti vízcserék hamar kiveszik.Három hét áztatás, szerintem már elég, annak ellenére, hogy még színez.Én a csersavport szoktam még ajánlani,a gyökerek konzerválásához, a citromsavat pedig festékanyagok semlegesítésére, a de ha nem akarod még egy hétig ilyen vízben is áztatni, szerintem nyugodtan használhatod már.
2011. aug. 3. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Platypus ***** válasza:
100%
Még hónapokig festeni fogja a vizet, egyre kisebb mértékben. Ez legfeljebb esztétikai probléma, a csersav gyenge sav, nem változtat semmit a kemény víz kémhatásán. Ha neked nem tetszik, az aktív szén szépen eltávolítja a vízből.
2011. aug. 3. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

De barna lesz a víz. Nem zavaros, de barna. Pont ezért nem egy klasszikus dekoráció egy Malawis medencébe.

Ide jobban illik:

[link]

Ide kevésbé:

[link]

2011. aug. 3. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Malawi aksiba nem illik a fa... Főleg nem mangrove.

A malawi halakhoz kő, kő és kő. Esetleg egy kis zöld növény (valiznéria vagy anubias - ezek szerint ez van is benne). Ha mbunáid vannak, az előbbit megfogják enni.

2011. aug. 3. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! De 14:50-es válasznak: tudom hogy nem illik bele a mangrove!!!

DE! Eddig azt hallottam hogy az ancinak kell a rost illetve az anubiasnak a savanyú víz! Szóval mit is tegyek???

Tetszeni tetszik benne a "fa" de nekem is csak kő-kő-kő van benne!

2011. aug. 3. 21:55
 6/7 Salx Narval ***** válasza:
Ha erről az oldalról közelítjük meg a dolgot, akkor a növények és az anci sem illik ide.Kicsit elrugaszkodva,talán a valiznériák, páfrányok és esetleg a mohák,talán még a szétvágott és kövekhez erősített gömbalga, ezeket viszont megeszik.:D Ha viszont marad az anci, akkor a gyökér is nyugodtan maradhat.Ha biotóp jellegűt szeretnél és feltétlenül afrikait, akkor talán egy folyami sügéreset kellene csinálni, ebbe már mehetnek a strapabíró növények és a gyökér is.Szegény anci ide sem illik, de legalább a gyökér és a növényzet kombinálható a kövekkel.Miért nem próbálkozol egy dél amerikai biotóppal?
2011. aug. 4. 03:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
...vagy afrikai harcsákkal.
2011. aug. 4. 04:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!