Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Most veszek egy 200l es...

Most veszek egy 200l es használ akváriumot. Mit tanácsoltok?

Figyelt kérdés

itt vannak képek róla.azt szeretném tudni,hogy mi kell majd még hozzá.és a képen látható szűrő elég e-bele.a lámpához mit szóltok?jó?hány növényt vegyek bele?mi az a keringető?mert elvileg van hozzá.

11guppim van.milyen hal menjen melléjük? vízmelegítő elég?

képek:

[link]

[link]

[link]


2011. aug. 6. 18:55
 1/5 A kérdező kommentje:
most egy 50l-es akváriumom van,nem igazán tudom egy ekkorába mit tegyek.
2011. aug. 6. 18:57
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

A szűrő: Ez egy power head, ráhúzva egy szivacsszűrő. Elvileg elég jó hatásfokkal működnek, de képről nem látszik a teljesítménye. Viszonylag nagy a szűrőfelület, de hogy megfelelő áramlást is tud e csinálni, az már kétséges. Mivel ekkora méretben már nagyonis ajánlott a külső szűrő, és spórolni a szűrésen szabad legkevésbé, megérné venni bele legalább mégegy belső motoros szűrőt, és úgy elhelyezni, hogy az általuk keltett áramlás, kiegészítse egymást. Pl:

[link]

[link]


Igazából külső nélkül, csak belső szűréssel el kellene érni 1200-1400 liter/óra vízforgatást. Ilyen belső szűrőt viszont nem nagyon csinálnak, mert a gyártók is arra számítanak, hogy úgyis lesz külső szűrő is. Ezért ha nincs, 2 belső kell.

Vagy egy nagyon erős power head, de az meg nem látszik, hogy hány l/h-s, ami most benne van.


A fűtő szintén nem látszik, 200 W-os nak kell lenni. Ha a szobában, ahol lesz, 20 °C-nál soha nincs kevesebb, 150 W is elég lehet. Fogyasztás szempontjából tökmindegy, úgyis kikapcsol ha elég meleg a víz.


A világítás gondolom 2*30 W T8-as fénycső. Egész sokféle növénynek elég lehet, akár közepes fényigényűekkel is lehet próbálkozni, de azért ez még inkább fény mennyiségnek számít. Ami nem baj, ez egy korrekt fény.

Hogy ezen belül pontosan milyen fajta, az is számít, de szintén nem derül ki. 2 fénycső, és "átlagos" növényes-halas akváriumhoz a klasszikus felállás 1 növényes cső, 1 napfényes cső. Színhőmérsékletben (Kelvin) kerüld a szélsőségeket, 6500 fölé inkább ne menj.


A halakban sokat nem tudok segíteni, végülis ez ízlés dolga is. Annyit tudok tanácsolni, nézegesd a díszhal info-t, olyanokat válogass össze, amiknek jó feltételeket tudnál biztosítani. A habitusuk miatt tarthatók együtt, és az igényeik hasonlóak.

2011. aug. 6. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

"de azért ez még inkább fény mennyiségnek számít"

* alacsony , ez kimaradt. (alacsony/közepes)

2011. aug. 6. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

sokat segítettél,köszönöm!igazából azért raktam képet,mert én sem tudom milyen a szűrő,világítás.bár gondoltam,hogy képről nem sok látszik.

majd megkérdezem ha megyek érte,hogy milyen a teljesítményük.

2011. aug. 6. 20:06
 5/5 Daphina ***** válasza:

létezik nagy vízforgatással rendelkező belső!!

Eheim powerline

2011. aug. 6. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!