Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért vagyok ennyire szerencsé...

Miért vagyok ennyire szerencsétlen? Egyik testi probléma jön a másik után, én ezt már nem bírom. Nem tudok pozitív maradni. Betegség betegség hátán.

Figyelt kérdés
Folyamatosan vannak gondjaim, van amelyik kapcsolódik is a másikhoz, hátráltat mindenben, néha már az élettől is elmegy a kedvem. Tudom, van akinek sokkal rosszabb, de én nagyon elvagyok keseredve
2011. szept. 1. 15:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Mégis milyen jellegű problémáid vannak, konkrétan?
2011. szept. 1. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
a mandulámmal akadtak gondok,orromra alig kapok levegőt,orrsövény ferdülés (mütettni kell) , refluxom van, és ami a ebből a legrosszabb ,hogy rossz a leheletem, gondolom amig ezek el nem múlnak addig az is lesz. De ezek valahogy nem akarnak múlni,tolom magamba a halom orvosságot,de eddig semmi javulás.. a legrosszabb ,hogy mind kapcsolódik egymáshoz
2011. szept. 1. 18:22
 3/13 anonim ***** válasza:

Egy jó orr-fül-gégészt keressél, akár maszek alapon is, aki megmondja, mi a teendő. Ha teletömöd magad gyógyszerrel, akkor még az immunrendszered is legyengül,a vérképed is elromlik, az nem jó. Ha valóban műtétre van szükség, akkor mielőbb essél rajta túl.

A reflux betegséget ma boldog-boldogtalanra ráfogják, húsz éve mégcsak hallani sem lehetett ilyen betegségről, állítom, hogy ez is egy olyan divat betegség, mint nemrég a candida volt, akkor mindenkinek candida gombás betegsége volt, mert azzal volt tele a sajtó. A lényeg, hogy fogyjon a sok gyógyszer, éljen a gyógyszeripar!

2011. szept. 1. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

manduláddal jártál már orvosnál? vagy esetleg nem hatott a gyógyszer amit felírt? akkor menj el újra a dokihoz és írjon fel egy másik antibiotikumot, mert előfordul, hogy nem múlik el a gyulladás bizonyos gyógyszerektől. Nekem is mandulagyulladásom volt nemrég, kaptam rá jó erős antibiotikuomt(összesen 5 db volt a dobozban), és szépen el is múlt a gyulladás.

Refluxról meg csak annyit, hogy braomság, hogy divatbetegség lenne, sok ember szenved tőle(főleg túlsúlyos emberek, abból meg bőven van itt Mo-n ugye). Nekem is refluxom van, én kaptam rá gyógyszert, persze előtte megtükrözték a gyomromat, nem tudom, te már voltál iylen vizsgálaton? Vagy csak magadnak megállapítottad, hogy refluxod van?

2011. szept. 2. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
mandulámmal egész életembe gondok voltak, refluxra meg gyanakodtam,elmentem vizsgálatra ( tükrözés nemvolt ) de megállapitották hogy a véremben, vagy nemtudom hol, némely baktériumból több van a kelleténél.ezután irtak fel orvosságokat,most elkezdtem őket szedni, megmondták ,hogy mit nemszabad ennem , innom. amúgy nemvagyok túlsúlyos,teljesen rendben van a testsúlyom
2011. szept. 2. 13:23
 6/13 anonim ***** válasza:
42%
utolsó vagyok: figyelj, a refluxot gyomortükrözéssel szokták megállapítani, úgyhogy szerintem mindenképpen menj el vizsgálatra. nem kellemes, sőt nagyon rossz de túl lehet élni, és akkor kapsz rá gyógyszert is. A manduláddal meg ha egész életedben gondok voltak akkor ki kéne vetetni, de előtte kikezelni a gyulladást, mert úgy nem műthetnek ha gyulladásban van. beszéld meg az orvosoddal, hogy szenvedsz tőle már évek óta, és kérdezd meg, hogy hol lehetne kivetetni. Sosem javasolta még , hogy vetetsd ki?
2011. szept. 2. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

igazából kisgyerek koromban voltak nagyobb gondjaim vele,de akkor aztmondta,hogy elfog múlni,nemhiába van ott az a mandula, mostanában igazából nemigen volt gond vele,de azért néha közbeszól.


a refluxról meg már nemtudok mit mondani, beszedem még ezeket az orvosságokat amit felirt,aztán meglátjuk mi lesz. ha nem javul,akkor muszáj lesz elmenni kivizsgálásra.azt mondta a doktornő,ha nemlesz javulás,akkor mindenképpen röntgenezik majd a nyelőcsövem, és akkor akár el lehet kezdeni valami durvább orvosságot is tolni magamba...


a legrosszabb az egészben,hogy ez mellett kellemetlen a leheletem,gondolom ezek miatt. adná az Isten,hogy lenne még ennyi bajom,csak ne lenne ez a kellemetlen lehelet dolog.

Ezek a betegségek egyáltalán nem fájnak,sőt még kellemetlenül sem érzem magam,az összeset is csak azért vizsgáltattam ki,hogy hátha ezektől van a rossz lehelet

2011. szept. 2. 15:58
 8/13 anonim ***** válasza:

hát a reflux nem múlik el gyógyszertől, kb. egész életedben szedned kell. ugyanis nem megszűnteti a refluxot, hanem meggátolja, hogy a sav visszaáramoljon a nyelőcsövedbe, de nem szűnteti meg magát a betegséget. Viszont olyan esetek is vannak, hogy elmúlik a reflux, pl. helyes táplálkozástól, vagy kövér embereknél a fogyás is elősegíti, én ezeket olvastam.


A manduládon véletlenül nincsenek ilyen fehéres színű pöttyök? Mert nekem pl. ún. mandulakövem volt, amit a mandulagyulladás okozott és ilyen fehéres-sárgás színű ételdarabkához hasonló dolog volt odaragadva a mandulám réseibe, és borzalmasan rossz tőle a lehelet, mintha valami döglött patkány lenne a szádban. Mondom, ha a manduládat megfelelő antibiotikummal kikezelik, akkor el fog múlni a gyulladás és a rossz lehelet is. Visszamentél már az orvoshoz, hogy írjon fel másik gyógyszert a manduládra?

2011. szept. 2. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

hát azóta nemvoltam a mandulámmal orvossnál,mióta legutoljára gond volt vele. múltkor mondtam doktornőnek,hogy úgy érzem mintha gombóc lenne a torkomban,nehezen nyelek stb. akkor megnézte,aztmondta nincs vele semmi gond,ez kb fél hónapja volt.szerintem látnia kellett volna.


amúgy,olvastam róluk,mármint a mandulakövekről,gyanakodtam rájuk,mert évente 1-2 kis kövecskét ki tüsszentek, de a mandulámon nemlátok semmit,semmi elváltozás,utánanéztem,és ott azért észre lehet venni,mert direkt fehér foltokat látsz,nálami ilyesmi nincs...


most mégsem mehetek az orvoshoz,hogy héé,én tudom,hogy mi a bajom,adj gyógyszert...

2011. szept. 2. 20:13
 10/13 anonim ***** válasza:

a gombócérzés és a nehéz nyelés tipikusan a reflux tünetei.

Ha meg ilyen izéket tüsszentesz ki néha akkor az balószínű, hogy mandulakő, a tüsszentés hatására ki szokott ugrani a helyéről. Ja, és lehet azért nem látod a manduládon a köveket, mert sokszor nem látszanak, a manduládon vannak ilyen rések, és előfordul, hogy jó mélyen vannak azok a kövek és nem látszódnak.

És, de igen is oda mehetsz az orvoshoz, és megmondhatod neki, hogy te ezt már nem bírod elviselni mert megkeseríti a mindennapjaidat ez a rossz lehelet, és szeretnéd megtudni az okát, vizsgáljon meg, hogy gyulladt-e még a mandulád, esetleg rákérdezhetsz, hogy nincs-e mandulaköved, mivel rossz a leheleted, és akkor benyúl a kis résekbe valamivel. Sajnos manapság már az orvosok szájába kell rágni mindent mert ha nem szólsz, elküld azzal, hogy nincs neked az ég világon semmi bajod. Ez azért elég szomorú....

2011. szept. 2. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!