Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ezt milyen betegség vagy...

Ezt milyen betegség vagy lelki probléma okozza? (kíváncsi vagyok)

Figyelt kérdés

Nem tudtam hogy a mentálisba rakjam-e ezért raktam ide.


Szóval :

¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤

Nekem van néhány ismerősöm (nem rokonok) akik ilyenek. Olyanok hogy mindenkibe a rosszat látják, szentül meg vannak győződve hogy a másik ember hazudott és akár azt is bebeszélik maguknak hogy a másik ember akár árthat is nekik.


Most ha így nem láccik, akkor megpróbálok kitalálni egy példát :(nehéz lesz elmagyarázni de megpróbálom)


Mondjuk legyen 1 olyan példa hogy van 1 ember akire pl ráfröccsent egy másik ember vére (véletlenül v akárhogyan pl balesetben). Akire ráfröccsent az megkérdezi az illetőt h van-e vmi betegsége , nehogy ő is elkapja. Azt mondja h nincs. Megkérdezi még egyszer h : Biztos? Azt mondja h biztos nincs.

És erre egyből (akire ráfröccsent) elkezdi kérdezgetni magába hogy "de mi van ha hazudott és direkt megfertőz valamivel" vagy " de mi van ha mégis van csak ő sem tud róla" és már olyan gondolatok is jönnek hogy máááár biztos valamilyen betegsége van és tönkre megy az élete stb stb.



Ez most elég extrém példa volt, nem muszály betegséggel, lehet mással is de az ilyen dolgot milyen lelki vagy egyéb betegség okozza? Kíváncsi vagyok mert van ilyen ismerősöm hogy "de mi van ha mégis " típus.....


Szerintetek? Neten nem találtam meg mert nem tudom hogy keressem.


2011. szept. 6. 13:26
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:

Jah és az ilyen emberek olyanok hogy ha látják a hírekbe hogy történt 1 olyan eset h vki pl a halála előtt mondta el h megfertőzte a másikat vagy elárvereték mindenét stb stb akkor már egyből azt bhiszik hogy az emberek nagytöbbsége ilyen


Milyen betegség okozza ezt?

2011. szept. 6. 13:27
 2/13 A kérdező kommentje:
Mégegyszer leszögezem h nem én vagyok ilyen, csak érdekelne.
2011. szept. 6. 13:29
 3/13 anonim ***** válasza:
65%
Paranoiás, szorongós, bizalmatlan!!!
2011. szept. 6. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem betegség, hanem személyiség típus. Én anyum pl. meg van győződve, hogy senkinek nem lehet elmondani semmi bizalmasat, csak a nagyon szűk családnak, mert amúgy mindenki azt várja, hogy az illető mikor bőg le, mikor lehet kiröhögni, kibeszélni a háta mögött. Vannak ilyen emberek, ez tény, de vannak jó emberek is. Én spec nem akarok mindenkivel bizalmatlan lenni életem végéig, mert akkor az ember sose számíthat senkire az életében...
2011. szept. 6. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

A bizalmatlanság lehet személyi típus, de aki ennyire bizalmatlan hogy pl "tuti megfertőzött vmivel" vagy stb és társaik az már szerintem nem normális dolog.


De ehhez hozzátartozik az hogy (mivel ez egyik az egyik haverom) napi szinten le van foglalva ezzel a gondolata hogy " de mi van ha " így meg úgy stb.....

Miért van napi szinten a gondolata ezzel elfoglalva amikor próbálja terelni de nem megy?

Ezt mi okozza?

2011. szept. 6. 13:46
 6/13 anonim ***** válasza:
Idegesítően rögeszmés a haverod, engem ez arra emlékeztet, mikor a két év körüli gyerekeknek van az az időszaka, amikor állandóan azt kérdezik: miért? anyu de miért? és azt miért? Szóval olyan, mintha valamilyen értelemben visszamaradt volna a fejlődésben, vagy a szocializálódásban.
2011. szept. 6. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Ez nem rögeszme. És nem is szellemileg visszamaradott ha erre érted.:)

Csak kíváncsi vagyok hogy milyen betegség vagy lelki betegség okozza ezt.

2011. szept. 6. 14:55
 8/13 anonim ***** válasza:
A másik variáció, hogy magából indul ki, Ő ilyen rosszmájú, és mindenkiről ugyan ezt feltételezi. Akkor pedig súlyos önbizalom hiány állhat a háttérben, ami ellen úgy védekezik, hogy támad.
2011. szept. 6. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Hát azért ez mégse igaz. Támadni nem támad de most ne csak a haveromról legyen szó hanem úgy általánosságba.
2011. szept. 6. 15:28
 10/13 anonim ***** válasza:
A támadást itt nem szó szerint kell érteni, hiszen egy önbizalom hiányos nem támad direktben, de átvitten az is támadás, ha a másikról eleve a rosszat feltételezem.
2011. szept. 6. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!