Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Elbizonytalanodtam! 10 éves...

Elbizonytalanodtam! 10 éves fiam kapott egy 20 literes akváriumot, mivel én nem értek a halakhoz ezért az eladó véleménye szerint vettem hozzá a dolgokat! Tovább lent?

Figyelt kérdés
Szóval került bele egy elite 799-es légpumpa,adott hozzá ilyen vízelőkészítő folyadékot mivel reggeli víz volt benne és szerinte ha ezt a lötyit beleöntöm 1 óra múlva mehetnek bele a halak is...2 guppi,2 neon,2 vitorlás,1 alganyaló és egy páncélos harcsa lett a lakója:)De most elbizonytalanodtam,mert olvasgatok itt egy ideje és lehet h ennyi vízbe sok ez a hal,de még olyat is olvastam hogy 30 liternél kisebbe nem is törvényes halakat tenni:( akkor most hogy is van ez?nem szeretném ha bajuk lenne,mert nagyon örülnek neki a gyerekek!Szerintetek jó ez így vagy sok a hal?
2011. aug. 22. 22:26
1 2 3 4
 11/40 A kérdező kommentje:
Na ez fasza....azt hittem azért az eladó csak ért hozzá valamennyire!Úgy tűnik tévedtem:( Pedig tök kedves volt meg mondta h menjek vissza 3 hét múlva,mert kb akkor kell vizet cserélni és akkor elmondja hogy kell szakszerűen csinálni...ezek után hogy bízzak meg benne?
2011. aug. 22. 23:45
 12/40 anonim ***** válasza:
92%

Szia!

Egyáltalán ne bízz meg az eladóban, sajnos nagyon csúnyán átvert. Ha ezek a halak ilyen körülmények között kibírnak egy hetet, az csoda.

Az alap az, hogy 30 literesnél kisebb akváriumban nincsen tartható halfaj. A légpumpa semmit nem ér, szűrő kell egy akvárium fenntartásához. Minimum 2 hetet üresen kell járatni a medencét, mire hal kerülhet bele.

A halak:

a 2 guppi nem jó, náluk a társítás 1 hímre 2-3 nőstény, mert a hím nagyon vehemensen udvarol. Minimum 30, de inkább 50 literben tartó egy kisebb csapat.

2 neon nem tartható, nagyon stesszes csapathalak, a 10 a minimum, 70 literes medencében.

Vitorlásból minimum a 6 darab, 300! literes akváriumban, hatalmasra nőnek.

Az alganyaló neve ancistrus, neki 100 liter a minimum.

[link]

[link]

[link]

[link]


Az egyetlen dolog amit tehetsz, hogy visszaviszed a halakat. Aztán ha még érdekel a téma, ha komolyan szeretnéd, elolvasod akvarista.hu-n az ingyenes e-bookokat. Aztán eseteleg a Horn-Zsilinszky: Akvarisztikát. És átnézed a diszhal.info-t. Aztán veszel egy 50 literes akváriumot minimum, amiben guppikkal kezded a halazást, mondjuk 6-8 fővel.


Sajnálom, hogy ilyen rossul indult a dolog, gyönyörű hobbi, de nehéz és az elején időigényes. Nagyon könnyű elrontani a dolgokat, főleg ha olyan emberre hallgatsz, aki eladni akar, pénzt szerezni.

2011. aug. 23. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 A kérdező kommentje:
Köszönöm a linkeket és a segítséged is,már így utólag bánom hogy nem a halvásárlás előtt kérdeztem....Holnap az első dolgom lesz visszavinni a halakat és egy kicsit elbeszélgetek a "kedves" eladóval is,nem értem hogy volt szíve így kicsezni velünk,mikor látta mennyire lelkesek a gyerekek:( Azt hiszem most inkább tanulok egyenlőre,aztán ha már úgy érzem tudok annyit hogy bevállaljam a haltartást akkor vissza térek rá:) Köszi mégegyszer,további szép estét:)
2011. aug. 23. 00:43
 14/40 anonim ***** válasza:
82%

Az eladó azt fogja mondani. - Látja hogy nálam is elvannak ezek a halak 20 literben.


Csak az a különbség, hogy ő 3 héten belül eladja az összeset, és addig kibírják bármilyen mostoha körülmények közt is.


A halak még kicsik, de egy vitorlás 10 évig is él, és megnő 10-12 centire és akkor már megfordulni nem tud egy ekkora akváriumban. Illetve meg tud, de csak gondolj bele, hogy egy embernek 1x2 méteres börtöncellában leélni az életét elég rossz lehet. És ez neki arányaiban kb akkora hely lenne a későbbiekben. És nem olyan hülye hal, úgyhogy hamar megbolondul egy ilyen kis helyen, aztán lehet meg is döglik.

2011. aug. 23. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 anonim ***** válasza:
82%

"....azt hittem azért az eladó csak ért hozzá valamennyire!Úgy tűnik tévedtem:( Pedig tök kedves volt meg mondta h menjek vissza 3 hét múlva"


Persze, hogy ért hozzá. 3 hét múlva azért kell visszamenned, hogy rádsózza a következő adag halat, mert ezeknek addigra harangoztak.

A roppant titokzatos vízcserét meg úgy kell csinálni, hogy aljzat porszívózással egybekötve (szivacsszűrőnél ez különösen fontos) lecserélsz heti 30% vizet (fél napig) állott vízzel.

Ilyen kis méretű akváriumban el lehet osztani 2 felé is, heti 2* 15-20 % vízcsere. (3 hetente 3-400 litereseknél szoktak cserélni)

Ha nagyon eltömődik a szűrő szivacsa, akkor az aktuálisan leszívott akváriumvízben kell jól kinyomkodni.

2011. aug. 23. 04:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 Salx Narval ***** válasza:
90%
Hát bizony nagyon megvezettek benneteket, szinte semmi sem jó amit nektek ajánlott.Nem sorolom fel, Murr és a többiek, egész részletesen megtették.Sajnálom, hogy így jártatok. Minden esetre, nyugodt szívvel vigyél vissza mindent és kérd vissza pénzedet, ha vitatkozni merne, kérd meg, hogy olvassa fel neked egy szakkönyvből, amit bizonyára árul, hogy mekkora hely kell a vitorlásoknak, anciknak, valamint hivatkozz az állatvédelmi törvényre a 20 literes akvárium miatt, mármint, ha nem akarná visszavásárolni.Ha úgy gondoljátok, hogy mégis halaznátok, természetesen segítünk, de előbb itt beszéljük meg a dolgokat és utána vásároljatok.
2011. aug. 23. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 kzs ***** válasza:
100%

Teljesen igaza van Murrnak ,Hablénak, de ugyanígy helytálló a "ma 04.02" és a "ma 05.01"-es válaszadók véleménye is.


Valóban csúnyán átvert az eladó titeket. Ekkora marhaságot, hogy egy 20 literes akváriumba ezeket a halakat tenni...! Életemben nem hallottam ekkora gazságot, amit ez az eladó művelt!


Figyelj, minél kisebb egy akvárium, annál nehezebb ápolni, mert a biológiai egyensúly kiépítése, fenntartása nagyon körülményes lesz.

Éppen ezért javasolt a minimum 50 literes akvárium, de még ez sem való vitorláshalnak. Arról meg nem is beszélve, hogy ezek a halak mind társaságkedvelők (a saját fajtársaikat szeretik) - de már így is nagyon zsúfolt ez az akvárium.


Arany igazság, hogy a fajnak nem megfelelő tartás a leggyakoribb kiváltója a stressznek, ami utat ad a különböző betegségeknek és az elhulláshoz is.


Példának okáért: Ami a vitorláshalat illeti, ennek a halfajnak az ékessége a hatalmas úszók, amiket csak megfelelően nagy akváiumban, kellő minőségű táplálással és fajtársaik jelenlétében fejlesztenek ki (minthogy párválasztóak). Egy ekkora akváriumban satnyák, és kicsik maradnak, és el is pusztulnak. Amellett nem valók guppikhoz, sem neonokhoz.


A neonhalak és a páncélos harcsák békés csapathalak, minél többet tartasz belőlük, annál jobban érzik magukat, de nekik is kell úszótér (el kell nekik 70 liter).


AMit javasolnék Neked, hogy ne egy bolti eladónak higyj: annak az a dolga, hogy eladja. Neki nem baj, ha nem működik jól az akváriumod. Visszamész hozzá, erre megvetet majd veled olyan dolgokat, amikre igazából nincs szükség. Neki ez csak üzlet.


Sokkal inkább érdeklődj itt az interneten, olvass utána a dolgoknak - és akkor megmarad a pénzed, a kedved, és nem fog senki átverni!

2011. aug. 23. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 A kérdező kommentje:
Na szóval!Visszamentem ma az eladóhoz,aki közölte h nem hajlandó visszavenni őket,és nehogy már az ő hibája legyen hogy én 20 literes akváriumot kaptam...meg hogy neki az az érdeke h eladja,jóhogy nem fogja azt mondani h ezt ne meg azt ne...na mindegy jól kiosztottam,de attól még a probléma adott:( mivel tegnap otthagytam nála 10 ezret,most nem igazán van pénzem másik aksira,max 2 hét múlva tudnék venni másikat.addig kibírják vhogy a halak vagy most mit csináljak szegényekkel?valaki írta hogy szűrő is kéne,milyet javasoltok?
2011. aug. 23. 12:58
 19/40 anonim ***** válasza:
71%
Szia! Van neked egy javaslatom. Én úgy jutottam 5000 Ft-ért 100 literes akváriumhoz, hogy egy állatkereskedésben megkérdeztem a főnököt, van -e használt olcsón. És volt, "pult alól", igaz vissza kellett érte menni, mert otthonról hozta, másik, azóta bezárt boltjában volt. Igaz, kicsit vízkőlerakódásos volt, rá volt tapasztva egy matrica pár halnévvel és árral (amit le lehetett szedni), és természetesen blokk nem volt, de lett egy jó akváriumom. Szerintem sírd el a bánatod egy másik kereskedőnek, hátha tud segíteni! Ha kapsz használt akváriumot venni, azért ne felejtsd el kifertőtleníteni. Ez a kicsi meg nagyon jó lesz a guppiszaporulat felnevelésére, amiket átmenthetsz a nagy akváriumból, ahol felfalnák őket.
2011. aug. 23. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 anonim ***** válasza:
Hopp, a kapsz helyett tudszot akartam írni... Ehhez a lelketlen gazemberhez meg ne menj többet, még ha közel is van a boltja! Ne őt gazdagítsd...
2011. aug. 23. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!