Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Elbizonytalanodtam! 10 éves...

Elbizonytalanodtam! 10 éves fiam kapott egy 20 literes akváriumot, mivel én nem értek a halakhoz ezért az eladó véleménye szerint vettem hozzá a dolgokat! Tovább lent?

Figyelt kérdés
Szóval került bele egy elite 799-es légpumpa,adott hozzá ilyen vízelőkészítő folyadékot mivel reggeli víz volt benne és szerinte ha ezt a lötyit beleöntöm 1 óra múlva mehetnek bele a halak is...2 guppi,2 neon,2 vitorlás,1 alganyaló és egy páncélos harcsa lett a lakója:)De most elbizonytalanodtam,mert olvasgatok itt egy ideje és lehet h ennyi vízbe sok ez a hal,de még olyat is olvastam hogy 30 liternél kisebbe nem is törvényes halakat tenni:( akkor most hogy is van ez?nem szeretném ha bajuk lenne,mert nagyon örülnek neki a gyerekek!Szerintetek jó ez így vagy sok a hal?
2011. aug. 22. 22:26
1 2 3 4
 31/40 Salx Narval ***** válasza:
100%
2011. aug. 24. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 A kérdező kommentje:
Óh,köszönöm már olvasom iscsak közbe felmerült még egy kérdésem:)Ezért biztos ki fogsz nevetni,de ez tényleg nem világos számomra....én azt írtam levegőztető,te azt szűrő!Szal a levegőztető szűr is vagy ez csak elírás volt a részedről?
2011. aug. 24. 09:58
 33/40 Salx Narval ***** válasza:
100%
Bocs, én néztem el.A levegőztető, levegőztet,a szűrő szűr :D, de létezik szűrő, ami egyben levegőztet is.
2011. aug. 24. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 A kérdező kommentje:
Mondtam én hogy nevetni fogsz:D Egyébként úgy néz ki h egyik haverom ismije,aki üveges csinál nekem egy nagyobb akváriumot,úgyhogy már hálistennek nem sokáig szenvednek a halak ebbe a kicsibe:)És közbe arra is rájöttem h gyerekeknek nem érdemes ilyesmit venni,mert kb eddig tartott a nagy lelkesedés,de legalább én találtam magamnak egy érdekes és szép hobbit:)Remélem egyszer én is olyan okos leszek,mint ti és én fogok segíteni másoknak:)
2011. aug. 24. 11:30
 35/40 anonim ***** válasza:

A gyereknek inkább vegyél egy tengerimalacot, nagyon békés, kedves, nyugodt állatok, nem olyan harapósak, mint mondjuk a hörcsögök, jobban tűrik a tutujgatást. Csak készülj rá, hogy neked kell javarészt takarítani.


Viszont az akvárium a lakás dísze lesz, és igazán jó érzés elé ülni, és nézni a halaid ficánkolását, játékát.


Az üvegesnek mondd meg, hogy víz lesz az akváriumban, nem terráriumi állat, csinálja kicsit vastagabb üvegből, nehogy szétvesse majd a víznyomás egy idő múlva. De én még mindig megkérdezném a kereskedőket, egy használt jobb áron van, mint egy új, még ha baráti áron adják is. Legfeljebb ha sokallod, nem veszed meg, de megérdeklődted, és tudod, jobban jársz -e egy újjal vagy sem.

2011. aug. 24. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim ***** válasza:
100%

A nagyobb akváriumba motoros szűrőt kell majd tenni, mert a mostani légpumpás szivacsszűrő oda kevés.

Hogy pontosan milyet, azt elsősorban az akvárium mérete határozza meg.

2011. aug. 24. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 A kérdező kommentje:
Voltam másik kereskedőnél,de csak 30 és 50 literese volt használtam az meg ugyanúgy kicsi ezeknek a halaknak,szóval nem jött össze...az üveges meg rögtön kérdezte hogy minek kell az akvárium,és így magától mondta h akkor vastagabb üvegből csinálja:)Így én is nagyon jól járok,mert errefelé ez úgy működik h mki segít a másiknak amiben tud,szóval szívességet szívességért,ezért a párom segít neki kéményt rakni:)legalább megmarad a pénzem ,mert gondolom elég sokba fog kerülni hogy normálisan fel legyen szerelve....egyébként 100 litereset kértem,remélem megbírkózok vele,de azért tanácsokat természetesen szívesen veszek h mit és milyen márkájú dolgokat vegyek bele:)
2011. aug. 24. 18:52
 38/40 Salx Narval ***** válasza:
Sokkal könnyebb dolgod lesz vele mint egy kicsivel.Szerintem Írd le, hogy mennyi pénzt szánsz a dologra és akkor megpróbáljuk kigazdálkodni.Ami tutira kell: világítás,fűtés, szűrő,talaj, növények.Nézz körül a vaterán és az akvarista hu-n is, nagyon sok jó cucc kapható, cserélhető.Most egyenlőre típust nem írok, meglátjuk, mennyi a pénzed és mit tudsz esetleg szerezni.
2011. aug. 25. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim válasza:
én azt mondom h 30l alatt ne is tegyél halat bele,mert a többi hal kibírja de a 2 vitorlás biztos nem mert megnőhetnek akár 12--15 centisre .
2011. szept. 17. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 gaxal ***** válasza:
33%
heló én máer 4 éve akváriumozok 20 literssel keztem és 1,5 évig jó is volt majd áttettem a halakat 80 literesbe mert több halat szerettem volna de ha nem veszek más halakat most is a 20 literes lenne és azok a halak mág élnek ppedig 20 literesben kezdték ugyhogy semi baj :)
2011. nov. 6. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!