Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Elbizonytalanodtam! 10 éves...

Elbizonytalanodtam! 10 éves fiam kapott egy 20 literes akváriumot, mivel én nem értek a halakhoz ezért az eladó véleménye szerint vettem hozzá a dolgokat! Tovább lent?

Figyelt kérdés
Szóval került bele egy elite 799-es légpumpa,adott hozzá ilyen vízelőkészítő folyadékot mivel reggeli víz volt benne és szerinte ha ezt a lötyit beleöntöm 1 óra múlva mehetnek bele a halak is...2 guppi,2 neon,2 vitorlás,1 alganyaló és egy páncélos harcsa lett a lakója:)De most elbizonytalanodtam,mert olvasgatok itt egy ideje és lehet h ennyi vízbe sok ez a hal,de még olyat is olvastam hogy 30 liternél kisebbe nem is törvényes halakat tenni:( akkor most hogy is van ez?nem szeretném ha bajuk lenne,mert nagyon örülnek neki a gyerekek!Szerintetek jó ez így vagy sok a hal?
2011. aug. 22. 22:26
1 2 3 4
 21/40 A kérdező kommentje:
Na ez a használt akvárium nem is rossz ötlet:)Bepróbálkozok akkor egy-két kereskedőnél meg nézek hirdetéseket is hátha találok vhol olcsót.
2011. aug. 23. 13:40
 22/40 anonim ***** válasza:

Sok sikert kívánok hozzá! Nyugodtan mondd el a másik boltosnak, hogy jártál, szerintem sokkal készségesebb lesz. Csak úgy intézd, hogy más vásárló ne hallja, vagy miután kiürült az üzlet, elvégre ez csúnya rossz dolog, szegény állambácsinak nem lesz belőle haszna... :-)

Még az is lehet, hogy átvenné a kardhalakat és a neonokat. Esetleg elcserélheted őket vízinövényre vagy guppira, black mollyra, ezek kezdőknek való, nem túl nagy igényű halak. Minden jót, mard írd meg, kérlek, mi lett!

2011. aug. 23. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 gaxal ***** válasza:
22%
a vitorlás és a guppi azt nem tom szerintem békések egymáshoz és nyugodtan elég annyi viz én 4 éve akvarisztikázom ha kérdésed van:xgaxalx@citromail.hu
2011. aug. 23. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 A kérdező kommentje:
Minél több választ kapok annál kuszább minden:)Na mindegy azt hiszem pár hét olvasgatás lesz,mert annyi szép akváriumot láttam itt hogy beleszerettem ebbe a dologba,szóval mindenképp szeretnék egy nagy akváriumot,ha elég ezeknek a halaknak ,ha nem:)de ehhez úgy látom igen sokat kell tanulnom ,hisz még ti,akik értetek hozzá sem mindig értetek egyet....amúgy köszi mkinek:)
2011. aug. 23. 19:43
 25/40 kzs ***** válasza:
100%

/Gaxal válaszára reagálva:/


Jóember, nehogymár elég legyen 20 liter víz 2 guppinak és 2 vitoláshalnak!! Gondolj már bele: ha aljzatot, növényeket, szűrőt teszel bele, vajon mennyi úszótér lesz nekik? AZonkívül a guppik élénk halak, a vitorlások nyugodtabbak (bár felnőtt korukban kisebb halakat bánthatnak). Szóval nem férnek össze...


Én egy 20 literes akváriumot kisméretű, nyugodt halak tenyésztésére használnék, vagy csigákat tennék bele.

2011. aug. 24. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 kzs ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező, Neked meg azt javaslom, hogy többé a lábadat se tedd be abba a boltba.


Jó szemét módon reagálta le az illető: nehogy már ő tegyen arról, hogy olyan halakat ajánlott, amik abszolút nem tarthatók 20 literes akváriumba... !

Hihetetlen !! :(

2011. aug. 24. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 Salx Narval ***** válasza:
Édes gyerekem gaxal, legalább tanácsot ne akarj adni másoknak.Tedd azt amit a kérdező, vegyél egy szakkönyvet és tanulj.
2011. aug. 24. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 A kérdező kommentje:
Na hát olvasgattam már elég sokat,de erre még nem találtam választ úgyhogy remélem majd ti válaszoltok:)Szóval,z normális hogy az alganyaló folyamatosan egy helyen tartózkodik?Ahányszor megnézem mindig a levegőztetőre van rátapadva,pedig mindenhol úgy olvasom hogy az üveget,köveket stb takarítja...Esetleg lehet hogy fél és azért bújik be oda?
2011. aug. 24. 09:06
 29/40 A kérdező kommentje:
Kedves kzs!Szívem szerint nem is mennék oda soha többet,mert erős ingernek van kitéve a tenyerem a pasas közelébe,de sajnos ma muszáj még utoljára bemennem,mert tőle rendeltem még a halak vásárlásakor tetőt,ami ma lesz kész és ki is van fizetve,szóval magammal basznék ki ,ha nem mennék...
2011. aug. 24. 09:39
 30/40 Salx Narval ***** válasza:
Szeretik a sötétebb zugokat,barlangokat, dús növényzetet, gyökereket,ezek híján ott pihen ahol tud, ere a szűrő is alkalmas.Nem kedvelik az erős fényt.Az nem gond, hogy néha órákig is mozdulatlan, majd elindul.Este sötétben többet mozog, de azért nappal is elég aktív.Egy kis olvasni való róla, a tartásáról, etetéséről és úgy általában.
2011. aug. 24. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!