Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért nem szabad aranyhalat...

Miért nem szabad aranyhalat gömbakváriumban tartani?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 16. 15:56
 1/9 anonim válasza:
75%

A gömbakvárium egyetlen halfajnak sem megfelelő, így az aranyhalaknak sem. Sokkal jobb a "hagyományos", szögeletes akváriumban tartani kedvenceinket.


Bár sokan azt mondják, hogy állatkínzás, szerintem szép gömbben, csak elszédül :D

2009. ápr. 16. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
9%
Mert túl kicsi a nyílás a tetején és nem kap elég levegőt
2009. ápr. 16. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
72%
Eltéved. :)
2009. ápr. 16. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
ha nem elég nagy, akkor egy idő után megfullad szegény hal, de ha tudsz bele levegőztetőt szerelni és a mérete is jó, akkor lehet benne tartani
2009. ápr. 16. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
58%
Nekem is aranyhalam van és gömb akváriumban tartjuk már több mint 1 éve, semmi gond nincs vele pár kagyló van az aljára téve és elvan. Amikor elhoztuk furi volt neki. Olyan kaját kellett venni ami elsüllyed mert nem tudott érte felmenni, de 2 nap után megszokta és már felúszott érte.
2009. ápr. 16. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
62%
Nekem gömb akváriumban van az aranyhalam és nincs semmi baja,de tettem az akváriumba levegőztetőt,nehogy megfulladjon a hal.
2009. ápr. 19. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
69%

Szia!

Az aranyhalat lehet gömbakváriumban tartani.Levegőztető se kell neki,ha cseréled neki a vizet.Amint látod,hogy homályosodik a víz,vagy a hal a vízfelszín közelében úszkál,érdemes részleges vízcserét csinálni.Nem tudom,hány literes az gömbakváriumod?Egy a lényeg,az aranyhal nem szereti,ha ide-oda van pakolva,ez megviseli,és sokkot kaphat,elpusztulhat!Talán ezért mondják,hogy nem szerencsés gömbakváriumban tartani őket,macerásabb takarítani,és emiatt a halnak se jó!Nekem is gömbben vannak,2db a takarításuk megoldott,és nincs levegőztetőjük,mégis tiszták,jól érzik magukat!

2009. ápr. 21. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Egész életében egy rossz szemüvegen (ez a gömbakvárium) át kell nézni a világot.

A gömb egy végtelen feület, ami megnehezíti a tájékozódást.

Nem láttam még 100 liter feletti gömbakváriumot. Az aranyhalnak pedig már méretéből is adódóan tekintélyes anyagcseréje van. Attól, hogy labirintkopoltyús, még szüksége van a tiszta vízre, legfeljebb nem fullad meg.

Egy gömbakváriumot a kicsi talpa miatt be sem lehet rendezni igazán és nincs nyugodtabb hátsó része, ahová elbújhat a hal.

2009. ápr. 28. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Egy ébként azért mert a rezgések a faláról mind a halra mennek vissza
2009. okt. 3. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!