Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Meddig lehet az aranyhalat...

Meddig lehet az aranyhalat gömbakváriumban tartani?

Figyelt kérdés
2009. nov. 7. 18:08
 1/9 anonim ***** válasza:
Igazából semeddig sem. Az aranyhal egyszerűen megőrül a gömb akváriumban. Egy darabig eléldegél benne, de mivel az üvegen állandóan önmagát látja viszont ebbe beleőrül, s egy idő után elpusztul. Sajnos ez a gömb akvárium "tv-s divatcikk" Léteznek olyan gömb akváriumok, amelyek speciális üvegből készülnek, azokba azt hiszem lehet tenni, de nagyon drágák. Én inkább a hagyományosat javasolnám neked. Ha valami nagyon exkluzívat akarsz, akkor esetleg domború elejű, vagy 6-8 szögletű (ez utóbbi 6-7000 Ft/komplett szett áron kapható a Praktikerben, ráadásul van hozzá világítás, levegőztető, meg még 1-2 apróság) Egy gömb akvárium is minimum 4-5000 Ft.
2009. nov. 7. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
En ugy tudtam, hogy nagyon rovid ideig. Ennek ellenere a baratnom aranyhalai ket eve elnek a gombakvariumban. Koszonik, jol vannak.
2009. nov. 7. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Én sokáig tartottam benne aranyhalat. kb 1 év után elpusztult az én h.lyeségem miatt, mert kint felejtettem a konyhaasztalon és rásütött a nap. Utána vettem bele sziámit, ami köztudottan nem bírj a a másik sziámi látványát. De annak sem volt semmi baja, ő is több hónapig éldegélt a gömbben, de vettem egy nagyobb akváriumot és átköltöztettem. Szóval, ha látta volna benne magát, akkor nem él egyik halam sem ilyen sok ideig. Az én gömböm 5000.- volt, de már vagy 5 éve vettem.
2009. nov. 7. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Az én bettám tükörre se idegeskedik,tehát nem olyan biztos az hogy nem láthatta magát.Másrészt attol még hogy usznak a halak,attol még nem érzik jól magukat benne.De alapbol.Ha valami így megosztja az embereket,akkor mért kell azt megvenni,meg használni?Hátha nem rossz a halnak?Miközbe ott a sima,ami tuti jó a halaknak.Mindegy,már sok gömbaksis kérdés volt.Olvass el egy kettőt,tanulságos lesz.Sia Lucky
2009. nov. 7. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Salx Narval ***** válasza:
Én sem ajánlom a göbakváriumot, már a mérete miatt sem.Írja az egyik válaszadó, hogy sokáig élt benne a hal, hát nem tudom.Egy cifra aranyhal 8-12 évig él, az egyszerű aranyhal 20-25 évig.A betta 2-3 év .Hónapokban mérni a hal életét és még soknak is nevezni, hát furcsa egy kicsit.Természetesen ott, nem kizárólag a gömbakvárium a hibás.Minimum 60 Literes medencét vegyél az aranyhalnak, ha többet is szeretnél akkor 100-200Liter, abba is csak keveset.Én 300 literes akváriumban tartottam 6db aranyhalat 5-6 év után ez is majdnem kicsi volt,7-8 évesen 15-20cm -es halak, egy kerti tóba kerültek.SN.
2009. nov. 8. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Sejtettem, hogy v.mi olyasmi lehet mögötte, hogy megőrül szegény a keringőzéstől. Volt egy másik hasonló kérdés, ott pedig v.ki azt válaszolta, hogy azért nem lehet aranyhalat gömbakváriumban tartani, mert eltéved XD
2009. nov. 8. 14:10
 7/9 anonim válasza:
Attól függ mekkora a gömbakvárium.Nekem azt mondták ha elég nagy kb. a fejmérettel egyezik akkor lehet benne tartani de kisebbe nem ajánlatos.
2009. nov. 16. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Egyébként nem őrül meg mert kábé 2 másodperces a memóriája és azért megy körbe körbe mert elfelejti honann jön.
2009. nov. 16. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
a gömbakváriummal az abaj hogy a halra falról minden irányból visszaverődnek a rezgések
2009. dec. 15. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!