Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogyan előzhetném meg, hogy...

Hogyan előzhetném meg, hogy depressziósak legyenek a diszkoszaim?

Figyelt kérdés
Kicsi az akváriumom (85 l), és kaptam ajándékba 2 kis diszkoszt a barátomtól, aki megszüntette a 180 literes akváriumát. Olyan 3,5-4 centisek. Múlt héten keveset voltam itthon, és az egyik kicsi lefogyott és nem eszik semmit, beszippantja, aztán ki is köpi. Hogy kicsit jobban legyen, vettem még két kis diszkoszt melléjük, mert ugye rajhalak, de nem segített semmit. Nem akarom őket megtartani, ha nagyobbak lesznek, mert nem férnének el. Ma vizet is cseréltem náluk, 2x kaptak enni fagyasztott artémiát. Sok a növény, nem félősek. 27 fokos a víz. Ööö.. nem tudom hagytam e ki valamit, kérdezzetek, ha igen. Tudom, hogy kicsi az akvárium, ezt ne is írjátok.
2011. aug. 30. 21:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Hiba volt még venni hozzájuk. Jobb lenne ha még most eladnád őket! Akvarista.hu-n hirdesd meg őket, mert így csak stresszelni fognak és el fognak pusztulni. Barátod is mielőtt megszüntette az akváriumát, el kellett volna őket adnia. Lágyítod amúgy a vizüket? Nagyon érzékenyek a vízminőségre és lágy vizet igényelnek. Vannak mellettük más halak is?
2011. aug. 30. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod!! Nem lágyítom..:( de ajánlották ma, mert közben elszaladtam egy megbízható akvarisztikába, ahol értenek is a halakhoz. Csak onnan hazacipelni 35 liter lágy vizet kicsit necces. Van mellettük egy ananász xifó pár, de rajtuk túladok, ha maradnak a diszkoszok, mert elég izgágák. Van egy páncélos meg egy anci. Ennyi.
2011. aug. 30. 21:35
 3/11 anonim ***** válasza:

84 literbe semmiképp se maradjanak a diszkoszok. Nem fognak rendesen kifejlődni, és amúgy is legalább 300 literes akváriumban kellene őket tartani. Szaporító medence szokott esetleg 160-180 liter lenni, de aztán ahogy nőnek el kell őket adni vagy áttenni nagyobba.

Páncélosharcsából is kellene legalább egy csapatot tartanod, kis létszámban (főleg egyedül) sajnos ők is stresszesek, mert csapathalak.


Szóval azt ajánlom neked, hogy ha jót szeretnél akkor add el mindenképp a diszkoszokat!

2011. aug. 30. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Értem. Tudom, hogy igazad van, csak nem az enyémek a halacsok, szóval én nem dönthetek a sorsukról. Páncélosok voltak amúgy többen is, csak kiöregedtek.
2011. aug. 30. 21:41
 5/11 anonim ***** válasza:

Próbáld meg a barátodat rábeszélni, hogy adja el a halakat. Sajnos tényleg nem fogják kibírni abban a (számukra) kis akváriumban. :( Ha a halak érdeke van a szeme előtt akkor meg fogja érteni. Biztos el tudod neki rendesen magyarázni. :)

A vízlágyítást pedig nem szabad egyszerre csinálni. Vegyél a benzinkúton vagy a tescoba ioncserélt vizet (5 liter kb. 150 ft) és fokozatosan a vízcserékkel lágyítsd a vizet. Neten olvass utána mennyi ioncserélt kell a csapvízhez, hogy megfelelő arányt kapj. Nem szabad hirtelen lágyítani, mert a hirtelen vízminőség változásra nagyon érzékenyek. Nem csak a diszkoszok, minden hal.

2011. aug. 30. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítségedet! :)
2011. aug. 30. 21:55
 7/11 anonim ***** válasza:

Szívesen, remélem tényleg tudtam segíteni... :)

Egyébként mi is sügérezünk, vagyis van egy 300 literes akváriumunk, most adtuk el az összes sügért (Malawi taviak), meg most raktunk össze egy 160 literest, párom kitalálta, hogy diszkoszozni kellene. Nekem van egy 112 literes vegyes akváriumom (tetrák, neonok, kalászhalak, garnélák).


Na mindegy, arra akarok kilyukadni, hogy ha pestiek vagytok esetleg, akkor lehetséges, hogy megvenné párom a diszkoszokat. Csak most nem lesz szombattól itthon egy hétig, meg van még 1-2 akadályozó tényező, de majd megkérdezem tőle, hogy akar-e még diszkoszt tartani vagy már az elképzelése, és ha úgy alakul akkor esetleg beszélhetnénk privátban. :)

2011. aug. 30. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Az Nk értéket legalább 5 alá érdemes levinni náluk, és fagyasztott, élő tápokkal etess! A szűrésre külső szűrő kell nekik. Az akváriumméretet már elmondták előttem szólva. A hőmérsékletet 28-29C-ra emeld, 26 C-on már apatikusak lehetnek, a 27 határeset. Ezt a meleget páncélosok közül hosszú távon bírja, sőt igényeli is a narancsúszójú páncélosharcsa (Corydoras sterbai).

Nézz kissé utánna a halaknak, a xifonak sem jó ekkora akvárium:

[link]

[link]

[link]


Diszkoszokkal gyakran tartanak együtt vörös neonhalakat is, ők relative jobban bírják a meleget, de leginkább egyfajos, vagy sterba harcsás társítás a jó a diszkoszok számára!

Nem szabad vitorláshallal egybe tenni, ezt sokan nem tudják, mivel bizonyos parazitáknak a vitorlás közteshordozója, ami őt nem betegíti meg, a diszkoszt viszont azonnal megtámadja.


A diszkoszhalat nem is nehéz tartani, lágy és jól szűrt víz, jobbfajta eleség, meleg víz és amúgy "kész", persze kell rajta finomítani. Ami igényességének hátterében áll, hogy könnyen betegszik, és nehéz gyógyítani. Ezek viszont elkerülhetőek, és akár még tenyésztésével is lehet próbálkozni!

2011. aug. 30. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Utsó előttinek: tök jó lenne, ha ilyen nagy akváriumba kerülhetnének, majd megkérdezem a páromat, de szerintem talál majd valami megoldást, hogy ne kelljen eladnunk őket. Ő nagyon diszkoszmániás. :) Ja és mindketten a párommal debreceniek vagyunk, de a barátomat most vették fel a BME-re, úgyhogy ő nemrég fel is költözött koliba, szóval meg tudnánk beszélni, csak félnék, h nem bírják ki a skacok a vonatutat odafelé.

Utolsónak: köszönöm a jó tanácsokat, már fel is veszem a fűtőt, egyébként vörös neont vagy petitellát terveztem melléjük, de nem ekkora akváriumba. Bár az akvarisztikában, ahol tegnap voltam, mondta a pali, h 5-5 db mindkét fajból elfér még az akiban, és kicsit meg is nyugodnának tőlük, bár nem tudom. Lehet szót fogadok neki, mert tudom, hogy nagyon jól ért a sügérekhez és a diszkoszokhoz. A szifókat nem valószínű, hogy megtartom. Közben utánaolvasgattam fórumokon is a diszkosztatásnak, így igyekszem majd nekik (a nagy aksin) kívül mindent biztosítani, hogy addig is jól érezzék magukat. Egyébként nagyon szép színesek, és élénkek is, és ugye az egyik picin kívül mindegyik eszik, szóval ez nem jelentheti azt, hogy azért valamennyire jól érzik magukat?

2011. aug. 31. 10:33
 10/11 anonim ***** válasza:

Nem feltétlenül jelenti azt hogy annyira jól érzik magukat, inkább hogy életbenmaradásukhoz megfelelő körülmények vannak, de nem tartáshoz!

A vörös neon és a petitella mind rajhal, azaz minimum 10 db. tartandó! 100-120 literben a lazacok tekintetében lehetnek, diszkoszok pedig nagyobba! Ne rakj most ilyen halakat melléjük!

2011. aug. 31. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!