Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen és hány rétegű szűrő...

Zsoka79 kérdése:

Milyen és hány rétegű szűrő anyagok kellenek egy házi készítésű külső szűrőbe?

Figyelt kérdés
Most akarok építeni egyet, mert amiket néztem a neten nem a mostani költségvetésemhez árazták. Ezzel kapcsolatban minden ötlet és tapasztalat érdekel. előre is köszönöm mindenkinek az érdemleges válaszokat.
2011. aug. 31. 07:59
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Ténlyeg a barátom apjánál is a kerti tó mellet van a földbe ásva egy beton kocka luk, és fel van töltve homokkal. Azon keresztól szűri a vizet valahogy. Gondolom akkor a homok is jól szűr.
2011. szept. 2. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Na most megkérdeztem az apját, és hülyeséget mondtam, mert a tó nincs szűrve sehogy, hanem a medencét szűri homokkal. Van neki egy medencéje is.


Azt mondja az úgy van megcsinálva, hogy vannak alul szűrő rózsák és válogatott szemcséjű homok van rajta. Felül megy be a víz és alul jön ki. Lefelé áramlik a víz benne.


A homokot pedig úgy tudja kimosni, hogy csak megfordítja a szűrést és akkor fölfele kijön a koszos saras víz a slagból, mert megemelkednek a homok szemcsék és kimosódnak.


A Pennybe lehet kapni szűrőrózsát ami elég nagy, olyan, mint a piramis, 0.6 milimélteres kis rések vannak benne.

Aztán lehet kapni olyan homokot, ami meg 0.7-es szemcsenagyságú. Ez majdnem olyan, mint a normál homok, csak ez ki van rostálva.


Akváriumba persze nem tudod megfordítani a szűrést, mert nagyon jól kellene becsövezni, hogy fordítva is működhessen. Ott egyszerűbb csak kiszórni a homokot és kimosni vödörben.


Persze ezt megcsinálni egy ilyen kicsi akváriumhoz még szerintem totál hülyeség lenne, de mondjuk egy 1000 literesnél már gondolom érdemes lenne elgondolkodni rajta, mert végülis a homok az olcsóbb, mint a többi szűrőanyag :)

2011. szept. 3. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm hogy utána néztél mert már gondolkodtam rajta hogy is lehetne kivitelezni. Hát egy 1000L-hez már egy egész szoba kel:D Én csak megörököltem de egyre jobban érdekel, szeretem az állatokat és magamhoz mérten próbálom megadni nekik a legjobbat. Még egyszer köszönöm a fáradságot.
2011. szept. 3. 23:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!