Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mikor rakhatom bele az algaevő...

Mikor rakhatom bele az algaevőt az újonnan telepített akváriumba?

Figyelt kérdés
Még csak fél napja megy,hal még nincs benne.
2011. szept. 1. 08:37
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

3 díszhal szaküzletben is jártam, és mindenhol ezt mondták,hogy klórtalanító+ilyen vízelőkészítő(baktériumtelepítő)kell.Utána 2-3nap múlva mehet bele halacska.54 literes az akvárium,kicsi 4-6cmes halakat szeretnék belerakni+vmi kicsi algaevőt.

Ma beleraktam "baktériumérlelőt",holnap már mehet bele némi neonhal,azt mondták nekem.

Egyébként a vizet nem lehet színezni?

2011. szept. 1. 14:39
 12/14 anonim ***** válasza:

Tökmindegy milyen löttyöket pocsolcs bele, kell a 2 hét.

Utánna is több lépcsőben kell berakni a halakat, 1 hét eltéréssel.

Algaevőből max otocinclus(törpe szívó harcsa) fér el 54 literben, belőlük viszont minimum 4 db. kell.

Színezni nem lehet, nem szabad, nem illik, stb, válaszd ki a szimpatikus verziót.

2011. szept. 1. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Szia!

A vízelőkészítő ártani nem árthat, de azt a 2 hetet mindenképpen meg kéne várnod (egyesek 3 hetet javasolnak). A klórtalanító viszont valóban nem sokat használ.

Az állatkereskedők tanácsaival nagyon nagyon vigyáznod kell! Nekik nem az a fontos, hogy neked egy szép, jól működő, békés akváriumod legyen jó közérzetű, elégedett halakkal, hanem az, hogy minél több halat vegyél tőle. A kezdeti türelmetlenség a kezdő akvarista egyik legnagyobb hibája, de hidd el, hogyha nem kapkodod el a dolgot, és mindennek gondosan utánajársz, kifizetődő lesz :)

És ne akármilyen algaevőt vegyél! Ne hagyd, hogy ancit vagy moszatevő márnát sózzanak rád, mert azoknak az 54 literes akvárium nagyon kicsi. Én is csak a törpe szívóharcsát tudom ajánlani :) Azok aranyos halak, viszonylag kicsi a helyigényük, de legalább 3-4 db-ot kell venned belőle, mert rajhal.

Ahhoz, hogy egy olyan akváriumot tudj elkészíteni, ami örömöt okoz neked, nagyon alaposan utána kell járnod a dolgoknak, leginkább az interneten, mert a díszhalboltban csak mindent rád akarnak sózni. Néhány hasznos link:


[link]

[link]

[link]


Sok szerencsét ;D

2011. szept. 1. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Mondjuk 2 hét után 4-6 otot rakhatsz bele, hozzájuk törpe vagy panda coryból egy kis csapatot, utánna 1 hét múlva kis helyigényű lazacokat (amanda, törpeszájú) 1 fajt és egy pár törpesügért lágy vízzel! Ezt tőzeggel, égertobozzal vagy Tebang-levéllel kezelheted, ez barnás színt ad neki, ezek a dél-amerikai feketevizes halak ezt kedvelik inkább, a Terminalia catappa fa levele pedig még fertőtlenít is (ez a tebang levél)! Tartsd be, hidd el már nekünk hogy jobb így. Sera BioNitriveccel esetleg 1,5 hétre lehet leszűkíteni, de ez sem a legjobb, viszont ez a lehető leghatásosabb készítmény tudtommal ilyen szempontból!
2011. szept. 1. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!