Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Árkád - NOÉ állatkereskedés -...

Árkád - NOÉ állatkereskedés - Mennyit szenvedhetnek azok az állatok?

Figyelt kérdés

Ma jártam ott, döglött aranyhal, véresre karmolt, durván elhízott kopaszpatkány, összezsúfolt papagájok, egy kb 200 literes panoráma akváriumban pedig hatalmas harcsák, sügerek, rengetegen összesűrítve. Nem eladók az utóbbiak csak úgy szenvednek ott.

Rettenetes egy hely, ráadásul drága is plázás mivolta miatt.

Mit gondoltok róla? Én látom túl sötéten a helyzetet, és az akvarisztikákban ez a normális, vagy igazam van?


2011. szept. 13. 16:12
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Igazad van, sokan szidják azt az üzletet. Én is voltam bent egy párszor, mert oda jártam az örsre a BKF-re. Hát...vannak érdekességek.
2011. szept. 13. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
74%
Ha nem úgy tartják az állatokat, ahogyan az elő van írva az új állatvédelmi törvényben, nyugodtan fel lehet jelenteni őket. (Az állatvédelmi törvényben többek között le van írva, hogy milyen állatot mekkora alapterületű ketrecben/aksiban lehet tartani, valamint az is, hogy csak olyan állatokat lehet együtt tartani, amik nem bántják egymást.)
2011. szept. 13. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 x) ***** válasza:
100%
Nekem sem tetszik én is voltam már párszor... Persze kívülről milyen szép kis üzlet hogy föl van díszítve meg kishajó meg f@szomtudja utána meg bemegy az ember és ezt látja.. -.- de az a baj hogy valószínűleg ez még az engedélyezett határokon belül van, ha meg mégse akkor adnak egy kis pénzt az ellenőrnek és csókolom.
2011. szept. 13. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Én nem voltam ott. Debreceni vagyok. Nálunk is van egy ilyen kereskedés. Én azt nem értem benne, hogy nekem az lenne logikus, hogy olyan ember nyit állatkereskedést aki szereti az állatokat tehát nem kínozza. Másod soron pedig valszeg több bevétele lenne ha igényes környezetben tartaná azokat a szerencsétleneket és láthatnák a vásárlók, hogy igen az itt vásárolt állatom igenis egészséges és jól tartott állat volt eddig is.


17/L

2011. szept. 13. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
65%
nekem is pont ez véleményem,elég undorító hely.Régebben még szerettem oda járni,nézegettem a "cuki" állatokat,de most,hogy van akváriumom-halak,már nem az igazi.Nemrég voltam,akartam venni ancit+páncélos harcsát,de mindegyiknek az akváriumába volt 1döglött példány:S Ez normális??Valamelyik akváriumra piros x volt rajzolva,gondolom észrevették,hogy elpusztult vki...Nagyon gáz!Ráadásul simán eladtak volna egy szivárványsügért (a pontos megnevezése talán nem ez,csak hasonló)54l-es aksimba,szerintük 30l-esbe is simán tökjól elvan:S
2011. szept. 13. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
83%
Fogadok, az ilyen helyeken árulják azokat a kis 2 literes "akváriumokat" is... Mondván, hogy az pont elég egy mondjuk bettának.
2011. szept. 13. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Hasonló a véleményem. Múltkor épp red cherryt adtak el valakinek úgy, hogy gyakorlatilag mind döglött volt. Amelyik mozgott egy kicsit, azt próbálták kihalászni a kuncsaftnak, mondván majd otthon felélednek :DD

Nagyon gáz. A minimum 1 döglött hal/akvárium ott nagyon jó aránynak mondható.

És az a szörnyű az egészben, hogy jól megy nekik, halomra adják el a cuccaikat méregdrágán a sok idiótának.

2011. szept. 13. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Hát, igen... Ha az ÁRKÁDban járok mindig benézek, bár még sosem vettem semmit. De képes vagyok a pici teknősökben percekig gyönyörködni. Ők jó állapotban vannak általában. A többiek meg... Lehet, hogy egyszer elbeszélgetek az egyik eladóval, hogy nem lehetne-e tenni valamit. Ma is szóltam, hogy döglődik az aranyhaluk, vegyék már ki.
2011. szept. 13. 18:03
 9/10 Platypus ***** válasza:
100%
Sajnos ez a nagy magyar helyzet, ennél még rosszabb helyek is vannak. Már szóltam párszor ott eladónak egy konkrét dolog miatt, le se szart, meg egyszer volt egy marha nagy botrány egy fórumon, ahol egy csomóan kiakadtak rájuk. A nagy büdös semmi sem történt, a végén még ők fenyegetőztek feljelentéssel becsületsértés miatt. Ez évekkel ezelőtt volt, az állapotok azóta csak tovább romlottak. A hatóságok meg leszarják, pedig tuti jó bevétel lenne az állatvédelemnek az ilyen boltok bírságolása.
2011. szept. 14. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én nem láttam még, de így akkor minek is nézzem meg :/
2011. szept. 15. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!