Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mit csinálok rosszul? Kb fél...

Mit csinálok rosszul? Kb fél év alatt 8 élőlényből 2maradt. Vagy az állatkereskedés a "rossz"?

Figyelt kérdés
Fokozatosan vettem halakat meg rákokat 1rák és egy törpe szívóharcsa maradt életben.A rákokon már az egyiken már láttam hogy valami nincs rendbe,gondolom a másikat is megfertőzte.
2009. máj. 2. 12:47
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Általában ugyan ott vásárolom az állatokat.Mellőzzem azt a kereskedést?Mert vannak ajándékba kapott halaim és semmi bajuk.Egészségesek.24°Cvan az aksiban.Lemezes táp és tablettás sera(algaevőknek) a kajájuk.Sok a növény is.54literes aksi.
2009. máj. 2. 12:47
 2/17 A kérdező kommentje:

2ékfoltosrazbora

2vörös és

2feketeneon

1törpeszívóharcsa

1üveggarnéla

1páncélosharcsa

A víz értékeit ne kérdezzétek mert sajnos nincs felszerelésem hozzá,és 2éve van akváriumom.Lámpa szűrés fűtés van.ha valamit kihagytam volna h tudjatok segíteni,szoljatok,és előreis köszi.

2009. máj. 2. 12:50
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Én nem halakkal, hanem ékszer teknősökkel jártam így. Állatkereskedést váltottam, jól kifertőtlenítettem az akváriumokat és azóta sincs semmi gond.
2009. máj. 2. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
köszi a válaszod.nekem is vannak ékszerteknőseim,de az a baj h az akváriumot nem tudom a halaknál így kifertőtleníteni,mert a növényeet megölné a domestos vagy iesmi,a másik az hogy a fontos baktériumokat is megölném vele.de ha nem marad más újrakezdem az akváriumot.
2009. máj. 2. 13:03
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem volt túletetés és rendszeres és megfelelő volt a szűrő tisztítás és a vízcsere, akkor rendben volt az akvárium. Ha garnélád volt, és az egyik túlélte, akkor valószínűleg szintén nem mérgezésben haltak meg.

Ha nagyobb, pl. kék rákod volt, akkor ő lehetett a tettes.

Sok a ha, keveset tudunk. Milyen és mekkora halak voltak, milyen szűrés volt, milyen volt a víz (hő, ph, NK)...

2009. máj. 2. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

nincs kékrák,a víz értékeket írtam hogy nem tudom sajnos megmondani,túletetés nem hiszem hogy lehetett volna,nem adok olyan sokat.A szűrő 2 éve ugyan így szűr,és a többi halam meg él,ha rossz lenne meghaltak volna.3üveggarnéla

2feketemolly és egy törpeszívóharcsa halt meg.és a másiknak is megkellett volna halnia ha az aksiba van gond,nem?Mert még egy rák és egy törpeszívóharcsa is él.A mollyk megbetegedtek,darakórra kezeltem őket.

2009. máj. 2. 14:40
 7/17 anonim ***** válasza:

Ezek szinte mind csapathalak, akik nagyobb rajban érzik jól magukat. Az állatkereskedés tényleg rossz, ha ezekre nem hívták fel a figyelmedet.

Érdekelne (akár mail-ben, hogy véletlenül ne keltsük rossz hírét), hogy melyik boltban vásároltál eddig. Vannak olyan boltok, ahol szinte kizárt, hogy beteg halad adjanak el, viszont van ahol erre nagy az esély.

2009. máj. 2. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Azok a csapathalak,azojk az ajándékba kapott,vagy befogadott halak(ahogy tetszik,mert felszámolta az illető az aksiát én meg befogadtam a halait.)Tehát nem tom h hogy nem fívták fel a figyelmet rá.Ahol meg a halakat vettem ez egy,a nyugati körüli bizonyos boltban:D.Tudnál Budapesten egy ilyen,tuti jó halakat árusító boltot?Ez csak jóhírt kelt,tehát megírhatod:).Köszi előre is,de am most akarok venni a razborák és neonok mellé még venni h jobban érezzék magukat csoportban.Akkor nem én vagyok a béna az akvarisztikához,hanem rossz helyen vásárlok?De a boltba késöbb viszamentem és egy csomo döglött hal volt az aksiukba,kár h nem láttam elöbb.
2009. máj. 2. 16:29
 9/17 anonim ***** válasza:

Az önreklám nem lenne túl etikus, mást meg inkább nem reklámozok. Remélem ezt megérted.

Ha a heti 30%-os vízcsere és szűrőtisztítás meg volt, akkor nem nálad kell keresni a pusztulás okát.

2009. máj. 2. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Szia,próbáltam figyelmesen elolvasni a problémádat,lehet,hogy néhány dolog elkerülte a figyelmemet,de karanténba szoktad tenni az újonnan vásárolt halakat? Én annak idején 2 hétre mindig egy külön aksiba tettem őket,s csak utána a többiek közé. Sajnos erre a saját káromon jöttem rá,mert még "kezdő" koromban egyszer beraktam az új halakat a többi közé,aztán 3 nap múlva egy darab halam sem volt. Olyan fertőzést hoztak az újak....sokáig nem is akartam újrakezdeni,majd évek múlva állítottam be újra aksikat,de azóta nagyon szigorúan tartom magam a karanténhoz. Vagy Te is így csinálod? Ha nem,próbáld ki.
2009. máj. 2. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!