Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Eltudom adni a bettákat?...

Eltudom adni a bettákat? Bövebb lent->

Figyelt kérdés
vettem egy nagyon szép hímet, gyönyörű ékzöld színű, nagy úszós, + mellé egy lilás-pirosas (alap szín) színű, egészséges nőstényt. Születtek kishalak, most 3.hetesek, így vannak 56-an, nem tudom mennyien élik túl, mivel elvileg most alakul ki a labirintszerv. Ha megmarad 10 db és leadom kereskedésbe átveszik 100 forintért. Nem éri meg, és úgy nincs is szívem a saját halaimat, amiket én neveltem csak így szinte semmiért odaadni egy állatkereskedésbe. Úgy gondoltam, hogy mivel szép minőségi szülőktől van eladnám 1500-ért itt neten. De viszont nem hinném hogy megveszik. Hol adhatnám el ennyiért?
2011. okt. 8. 20:36
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
1500 nagyon sok. Azért hirdesd meg, de max 900 forintért add. Elhiszem, hogy szépek, stb, de nem fog senki venni tőled ennyi pénzért.
2011. okt. 8. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
900 azért még elfogadható számomra. De 1 db tenyésztőt találtam, ő a feketét 5500ft-ért adja, ezek bár nem olyan szépek, kicsit kisebb úszósak, ezért gondoltam 1500ft-ra.Van több olyan bettája is amit 5000ft-felül adja, és veszik tőle!Akkor majd megpróbálom 900ft-ért.:) Köszi!
2011. okt. 8. 20:47
 3/10 anonim ***** válasza:

Én is bettázok.

A 100Ft nagyon alacsony ár, az 1500 meg túlzás. Boltban 200-300Ft-ért veszik át.

Elhiszem, hogy az apuka szép, meg minden, de vedd számításba, hogy az úszók nem lesznek rögtön akkora nagyok, illetve mivel két totál más színű halat pároztattál, az utódok színe lehet, hogy semmi extra nem lesz.

Sokáig meg csak a nőstényeket tudod nevelgetni, mert a hímek előbb-utóbb különválasztandók, különben még 100Ft sem lesz belőlük.

Neten hirdetve, a kifejlett hímekért sem fognak többet adni, mint 700Ft.

2011. okt. 8. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Jajj, kicsit eltájoltad magad :)

Azzal kezdeném, hogy egy fekete bettáért nem sok az 5000 Ft, tenyéssz olyat, arra lesz vevő. A tieid viszont egyszerű, mezei betták, a boltokban 500-700 Ft körül mozog az áruk.

[link]

Örülj, ha néhány 200-ért megveszik tőled.

És ezzel nem akarlak lenézni, minden betta gyönyörű, csak sajnos nem kuriózum az, amit tartasz. Szerezz be fekete vagy fehér, barna, halfmoon változatokat, ha pénzt szeretnél keresni.

2011. okt. 8. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Amúgy nekem ilyen hímtől vannak: [link]


A lány: [link]

2011. okt. 9. 10:49
 6/10 Sbella17 válasza:
és 3 hetesen már látni hogy melyik him vagy nőstény? én vennék tőled nőstényt csak nem hiszem hogy közel lakunk, postán semmi esetre sem küdhető. :(
2011. okt. 9. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
3 hetesen még nem látni, nagyon aprók. 1 mm-esek vagy valamelyik nagyobb az már talán 1,5mm. Szóval sokára lesz még az.:) Budapesti vagyok.
2011. okt. 9. 14:05
 8/10 anonim ***** válasza:

Szépek, szerintem az egyik leggyönyörűbb hal a betta. De tenyészteni egyáltalán nem nehéz, sem különleges körülmények, sem nagy hely nem kell hozzá. Ez a színváltozat gyakori. Ezért alacsony az áruk.

Ahogy mondtam, a különlegességekből nincs, vagy csak pár darab van az országban. Azokat a változatokat fenntartani sem egyszerű, kitenyészteni meg pláne. Azért van ekkora különbség az árakban.

2011. okt. 9. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Azt a feketét azért adják 5500.-ért mert nem egy ritka szinezet, én 400-500 Ftért vettem de mostani hímem drágább volt jóval... Viszonthamár lehet látni lehet érdeklődnék tűzpiros nőstényért :)
2011. okt. 12. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Majd írok ha lesz!
2011. okt. 15. 09:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!