Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mit csinálok rosszul? Kb fél...

Mit csinálok rosszul? Kb fél év alatt 8 élőlényből 2maradt. Vagy az állatkereskedés a "rossz"?

Figyelt kérdés
Fokozatosan vettem halakat meg rákokat 1rák és egy törpe szívóharcsa maradt életben.A rákokon már az egyiken már láttam hogy valami nincs rendbe,gondolom a másikat is megfertőzte.
2009. máj. 2. 12:47
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Én is karanténozok,csak elkövettem azt a hibát,hogy a két molly-t rögtön betettem,de a többit nem fertőzték meg szerencsére,de most vettem 4 halat,és a külső aksiban vannak.köszi a válaszokat,És azt a bizonyos önreklámot,;légyszi egy honlapcímet vagy h hol van a bolt,írd meg,mert akkor körülnéznék.Amúgy,neonhalak razborák páncélosharcsáknak megfelel ha csak lemezes tápot kapnak?Vagy mirelitet is kéne vennem?És ha muszály,akkor azt hogy kell kezelni,csak beöntöm az aksiba azt kész?Még sose használtam.
2009. máj. 3. 15:03
 12/17 anonim válasza:
Az előttem szólók jó dolgokat írtak,és nem lefújni akarom csak kiegészíteni.A mollik lehet hogy nem is betegek voltak hanem csak fáztak.Írtad hogy 24 fokos a víz ami a többségnek meg is felel de pl.a feketemollik nagyon fáznak és el is pusztulhatnak.Az etetéssel kapcsolatban még lehetne nekik adni szárított vörös szúnyoglárvát is.
2009. máj. 3. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Amíg volt a molly addig 26fokos volt a víz,amugy a lárva ien szórós dobozba van,mint a sera vipagran vagy iesmik?Tehát nem kell különösebb ügyet csinálni a tartásából(pl hűtő)?Am köszi a válaszodat.
2009. máj. 3. 20:28
 14/17 anonim válasza:
Így van.Dobozos kiszerelésben vannak 450Ft szokott lenni 125ml,és sokáig elég.A serától még nem vettem de a bio-lio az is nagyon jó minőségű csak figyeld a lejárati időt rajta.Én az akvárium alatti szekrényben tárolom.Mivel nem sok halad van elég egy csipetnyi,kb halanként 2-3 darab az adag.De sose számolom csak bedobom.További sok sikert a halidhoz!
2009. máj. 3. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Köszi.Akkor vmeik nap veszek a halaknak kaját.Akkor a száritott vörös szúnyoglárva és a lemezes haltáp elegendő a halaknak h szépen eléldegéljenek itt az aksiba,jah,meg persze az a sera chips az algaevőknek,amit egyébként a neonhal is csipked a kaja mellé:))Mirelitet ne vegyek,vagy ne keltessek valami sórákot vagy mit?
2009. máj. 4. 13:12
 16/17 anonim ***** válasza:
Én sokszor adtam nekik mirelitet,van olyan,ahol kis kockákat kell letörni,könnyű kiadagolni,s az én halaim nagyon szerették mindig.
2009. máj. 4. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
jolvan,köszi majd kipróbálom.
2009. máj. 5. 09:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!