Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Gond az akváriumommal, újra...

Gond az akváriumommal, újra kell indítanom az egészet SOS (kép)?

Figyelt kérdés

Sajnos az utóbbi időben bizonyos okokból szinte semmi időm sincsen az akváriumomra. Egyszerűen örülök, ha enni van időm.

Meg is látszik....:(

Szóval linkelek két képet. Az egyiken valami alga féleség van, én kék algára gyanakszom. A képen amit láttok majd már szinte semmi ahhoz képest... egy hatalmas darabot vettem le. Nem is tudom mihez hasonlítani, nagyon vékony darabos "trutyi" jött le, állagra, mint egy ázott falevél mondjuk, nagyon sötét kékes-zöldes színe volt, és lógott lefele az üveglapról, de a vízbe még nem ért bele.


A másik képen egy növényem, amin számomra megfejthetetlen jelenséget tapasztalok. Olyan, mintha rengeteg hajszál vékony gyökér jönne a levélen, ezt sajnos a kép így nem adja vissza. De van egy sanda gyanúm, hogy azok nem gyökerek, hanem valami más....

[link]

[link]


Amit tudni kell:

-120l

-trópusi

-táptalajon nincs

-alul marosi homok van, a tetején pedig bazalt zúzalék

-a növényeket a Sera folyékony növénytápjával szoktam kezelni hetente egyszer.

-halpusztulás is volt


Nem vagyok egy nagy szakértő ezért kérem a segítségeteket. Mit tegyek? Szedjem szét, és mehet minden elölről, vagy van más megoldás is?


Köszönöm!

24N


2011. okt. 20. 10:31
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
esetleg tegyek fel képet a teljes akváriumról, hogy összességében is lássátok, vagy lényegtelen?
2011. okt. 20. 11:57
 12/16 anonim ***** válasza:

Tehetsz, akkor jobban látszik, mennyire súlyos a helyzet. De igazából egyértelmű a probléma: gyenge szűrés, kevés vízcsere, sok hal, esetleg rossz minőségű fény (ez nem biztos, akkor cseréld, ha idősebb egy évnél).

Rendbe kell tenni ezeket, eltüntetni a bomlástermékeket, feljavítani a vízminőséget.

2011. okt. 20. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Nagyon gyenge a szűrésed, ezért kell a heti vízcsere, én erre gondoltam. Vagy persze legjobb ha raksz bele még szűrőt, meg esetleg ne anubiast tegyél bele, hanem pl szerezzél Ludwigia repens és Indiai vizicsillag növényeket, tedd őket úgy középtájba alámpa alá, azok úgy nem tudnak bealgásodni, mert elég gyorsan nőnek.


Vagy ha marad csak az anubias, akkor legyen kevesebb a fényed, akkor legyen csak 1 cső, az anubias nagyon kevés fényen is megmarad viszont kevés fényen nem algásodik be olyan szinten, akkor max csak barna alga lesz, de az nem akkora probléma, azt még pl almacsigák, vagy törpeszívóharcsák, ha van az akváriumban azok letakarítják.

2011. okt. 20. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
nem sikerül normális képet csinálnom, ami érdemben nektek jó lenne. De szerintem is egyértelmű, elég nagy a baj, itt egy újra indítás kellene nincs mese:S
2011. okt. 20. 13:49
 15/16 anonim ***** válasza:
a növényeket meg lehet menteni, le lehet tisztitani, a túlzottan elalgásodott leveleket meg levágni
2011. okt. 20. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
hát nem tudom, hogy a talajod milyen, lehet hogy elég csak jól kiporszívózni, de az is lehet, hogy tényleg ki kell szedni, csak akkor összekeveredik a kavics a homokkal, hogy fog kinézni?
2011. okt. 20. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!