Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mitől pusztulnak el az Alma...

Zsoka79 kérdése:

Mitől pusztulnak el az Alma csigák?

Figyelt kérdés
Plusz külön akváriumban. Igaz egyszerre vettem.
2011. nov. 13. 19:56
 1/5 anonim ***** válasza:

Aha, vegyél csak kettőt, lehet hogy túl sokan voltak.

Valahogy azoknak kell a nagy tér. Nekem is 45 literbe olyan kis nyanvattak voltak, sokszor napokig begubóztak, viszont mióta átraktam a 200 literbe, ott már olyan gyorsan futnak, hogy közben lobog a szemük.

2011. nov. 13. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Összesen 4-db volt. 3-db a nagy akváriumba ami 100-L. A másik meg a 20-L-es előnevelő akváriumban. Egyébként a tevékenység ismerős, ilyeneket csinálnak nálam is. Van elég terük, tehát nem értem hogy mi lelhette őket?
2011. nov. 13. 21:34
 3/5 anonim ***** válasza:

A barátom akváriumában régebben eltűnt 2 csiga házastúl, de az csukott akvárium. Kerestük őket a kavicsban, az asztal körül a földön, de sehol semmi. Teljesen eltűntek és azóta sem értjük hogy hova? Ezek a sárga almacsigák voltak.


Sárgából volt nekem is ami megdöglött de azt tudom mért, mert kis akváriumba akartam szaporítani, szűrő nélkül és 1 hét mulva beposhadt a víz.


Most kéket tartok, szerintem az amúgy is strapabíróbb.

Pl az egyik kimászott, leesett 1 méter magasról a kőre, a sarokban találtam rá, totál száraz volt, biztos sokáig lehetett kint, azt hittem megdöglött, de visszaraktam a vízbe próbából hátha mégsem, és erre elindult nagy boldogan, mintha mi se történt volna.


Szerintem a kékek jobbak, azok nem döglenek meg, és nem tűnnek el :D

2011. nov. 13. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Én is láttam kéket, nekem is megtetszett, úgyhogy ezek után én is azt fogok venni.Igaz nekem nem mászott ki,de nem is szaporodtak, pedig már meg vannak legalább fél éve.
2011. nov. 13. 22:13
 5/5 anonim ***** válasza:
én 3 sárgát tartok 12,5 literbe. más nincs mellettük, csak egypár postakürt, mégis nagyon aktívak. szerintem strapabíróak, volt olyan, hogy másfél napig kimászott valamelyik, teljesen ki volt száradva, és mégis, mire vízbe tettem, feléledt. külföldi vagyok, lehet az itteni tenyészet strapabíróbb :)
2011. nov. 14. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!