Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Van valami amivel meg lehet...

Van valami amivel meg lehet akadályozni hogy a házi készítésű szűrőm elengedje a vizet ha leállítom?

Figyelt kérdés
2011. nov. 15. 18:54
 1/10 anonim ***** válasza:
Biztos van, mert valami megoldást mindenre ki lehet találni, csak nem értem a kérdést.
2011. nov. 15. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ne haragudj de ezt én se értem!....lehet hogy csak én vagyok sötét... :D
2011. nov. 15. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
előző: magyarul fejtsd ki hogy mit szeretnél!
2011. nov. 15. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

[link]

nagyjából ez a helyzet mivel a kinyomó cső a vízszint felett van ezért ha kikapcsolom a szűrőt akkor kimegy belőle a víz és levegős lesz ami miatt ha visszakapcsolom akkor nem kezdi el forgatni a vizet hanem víz nélkül megy a vízpumpa de ha a csövet a víz alá teszem akkor nem lesz ami fodrozza a felszínt és nem lesz oxigén a vízben

remélem így érthető voltam

2011. nov. 15. 19:54
 5/10 anonim ***** válasza:

1. Ha visszakapcsolod, ki kellene hogy termelje a levegőt a motor. Erre rásegíthetsz úgy is, ha a kifolyó részt megszívod, csak ki kell találni rá valami higiénikus módszert.

2. Ahogy a szűrőbe becsatlakoznak a csövek, mindkettőbe iktass be 1-1 csapot, (sima műanyag pár forintos csap) és ahogy elzárod a szűrőt, zárd el a csapokat is.

3. A kifolyó részt a vízfelszín alá is rakhatod, ha a kifolyó vizet kicsit felfelé irányítod, úgy a vízforgatás is meglesz, és a vízfelszínt is fodrozni fogja, csak nem alulról, hanem felülről.

Bár lehet, hogy gyenge a motorod, mert ha elég erős lenne akkor a leverőt is könnyedén kinyomná a szűrőből. Akkor viszont csak a csapos megoldás jó.

2011. nov. 15. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Jobban átgondolva, lehet, hogy az előbb hülyeséget mondtam.

Kép alapján zárt rendszerűnek gondoltam a szűrőt.

Viszont ha az lenne, nem is tudna lejjebb menni a vízszint annál, mint ami a beszívó ágban van.

Jól gondolom, hogy nyitott rendszerű? Tehát a szűrő eleve nem teljesen légmentes?

Vagy házilag nem tudtad légmentessé tenni?

2011. nov. 15. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
ez egy zárt rendszerű légmentes szűrő és az jónak tűnik hogy a csövet a víz alá teszem és visszafordítom felfelé
2011. nov. 15. 20:27
 8/10 anonim ***** válasza:
Na most 2 opció van: 1 kamuzol, de hinném. 2 valahol ereszt a szűrő, ugyanis a jó öreg közlekedőedények még ma is úgy működnek mint anno. A kifolyó csőben a vízszint nem mehetne az akvárium vizének szintje alá ugyanis a nyomáskülönbség azzal kiegyenlítődik hogy a csőben lévő víz az akváriumira csökken. Csak akkor lehet hogy vissza folyjon annyi, ha elereszti a cső a vizet magyarul folyik. De más módon el sem tudom képzeli.
2011. nov. 15. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Közlekedő edények. Hányadikos fizika? Többféle probléma is lehet. Pl, az első hogy valahonnan levegőzik. A másik hogy van levegőztetőd,( bugyborékoltatód ) és az tele tudja nyomni levegővel a szívó oldalt amíg áll. Ez azért baj mert indításnál tüdőre kapja az összegyűlt levegőt, és már vége is a forgatásnak. De jobb lenne látni :)
2011. nov. 15. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Platypus ***** válasza:
Emeld fel a szűrőt úgy az akvárium feléig, például rakd fel egy székre. Rakj le egy vödröt a padlóra, és rakd bele a szűrő kifolyó ágát. Így a gravitáció neked dolgozik, ha megszívod, könnyedén meg kell indulnia magától a víznek. Ezután fogd be erősen a kifolyó csövet, rakd be az akváriumba és vigyázz hogy ne kapjon levegőt megint. Ezután már vinnie kéne a motornak.
2011. nov. 15. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!