Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A Betta halam furcsán viselked...

Misa89 kérdése:

A Betta halam furcsán viselkedik. Kb.21ete van meg, de sztem haldoklik. Mi lehet a baj? 10 literes aksim van egyedül van benne, levegőztető, melegítő van. Nem csinál semmit, mintha nem lenne ereje még úszni se és nem eszik!

Figyelt kérdés
2011. nov. 16. 12:47
1 2 3
 11/26 Doruss ***** válasza:
Halat ebben nem lehet. Túl kicsi. Ne haragudj, de ha valaki halat akar tartani, rászánhatna annyit, hogy vesz neki egy normális akváriumot. Állattartáskor nem csak azzal kell törődni h nekünk mi tetszik, hanem azzal is, hogy az állatnak mi.
2011. nov. 17. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 A kérdező kommentje:
Tegnap vettem halakat egy guppit és egy mollyt. mareggelre mindegyik halott volt. És a halak a víz alján maradtak, nem lebegtek a tetején? Sztem a vízzel vmi nem oké. Szerintetek mi lehet? Volt benne fertőtlenítő és víztisztító is. Nem értem. Segítsetek!
2011. nov. 18. 09:10
 13/26 anonim ***** válasza:
100%

fertőtlenítőt nem szabad használni, még amit a állatosboltban árulnak azt sem, mivel a boltosok nem mindig tudják, h nem szabad ezt csinálni és hülyeségket adnak el. Ha ilyen kék, vagy zöld színű löttyöd van, azt nehogy beletedd!

Egy kis info: Molly 150 litertől tartható

Guppy: 40 litertől

Endler guppy:30 litertől

Nem drága egy 30 literes akvárium. kb ~2000 ft körül van. Ha mindenáron meg akarod tartani a 10 literes akváriumodat, akkor csak Red Cherry garnélákat vehetsz:

azok szoktak mászkálni és úszni is. Itt egy videó:

http://www.youtube.com/watch?v=swTI21Mmj3M&feature=related


remélem mostmár vettél szűrőt, mert nélküle egyetlen élőlény sem fog megélni az akiban. még a garnéla sem. és ezt úgy szokták csinálni, h mielőtt beleteszed őket az akváriumban, azelőtt "üresen működteted az akváriumot". Ez azt jelenti h mielőtt beleteszel bármiféle élőlényt az akváriumba, azelőtt 3 nappal feltöltöd vízzel, beleteszed a szűrőt, beindítod(és ezután éjjel nappal kell menjen és nem csak 3 napig, semmi esetre sem szabad kihúzni, állandóan kell szűrje a vizet-nem romlik el, direkt úgy vannak tervezve, h napi 24 órát működjenek-), beleteszed a melegítőt(amit beállítasz a megfelelő hőmérsékletre) és beleszórsz egy fél újjhegynyi nagyon kevés hal, vagy garnélaeledelt.

Ez azért kell, hogy a szűrőbaktériumok a szűrőben kialakuljanak. Szűrő nélkül azért nem működik egy akvárium, mert a halak, garnélák nem mennek el WC-zni, mint mi emberek, hanem a vízbe csinálják, és a szűrőben lévő szűrőbaktériumok lebontják az ürüléket. Szűrő nélkül a saját szarukban úszkálnak, és végül meghalnak.

Folyókban, tavakban az iszap, valamint a vizet körül vevő fák végzik el a "szűrő" szerepet. Nehogy most iszapot tegyél az akváriumba(rengeteg élősködőt behurcolsz vele, ez akváriumban nem működik), rengeteg dolog van, amit nem mondtam el, de ha kicsit utána olvasnál az akvarisztikának, akkor már más szemmel néznéd az egészet.

Ez nem olyan, hogy egy halat bele teszel egy vízzel teli edénybe és valami csoda folytán élni fog. Hanem vannak alapdolgok, amiket be kell tartani, ha életbe akarsz tartani egy halat. (még mindig ajánlom neked a 30 literes akváriumot.)

2011. nov. 18. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
azt még nem írtam, hogy etetés közben ki lehet húzni a szűrőt 10-15 percre, és persze a heti 30%os vízcserénél is
2011. nov. 18. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm a hasznos tanácsod és igyekszem megfogadni!
2011. nov. 20. 00:21
 16/26 A kérdező kommentje:
nah szóval. Vettem egy 28 literes akváriumot a régi 10 literes helyett (ennél nagyobb már nem férne), amiben a halaim vígan éldegélnek. Kereskedésből vett hallal szerintem nem érdemes foglalkozni, mert nálam csak 2 élte túl a 8ból, viszont 8at vettem akvaristától és még eddig mindegyik megmaradt. Jelenleg van 2 zebradánió, 1 szifó, 2 black molly, 2 neon, 1 platti és 2 guppi. A betta ellett felejtve, mert annak így már szerintem kicsi lenne a hely. A többiek meg jól elvannak együtt. Az egyetlen problémám, hogy nagyon algásodik a vizem a növénytől. Tudtok vmit, hogy mit csináljak ellene? A növényt nem szeretném kidobni, mert a halik is szeretik.
2011. dec. 5. 12:18
 17/26 anonim ***** válasza:
nem a növénytől algásodik a vized, hanem attól hogy ekkora helyen kb. a halak felét sem tarthatnád!!! a sok halszar és a halkaja maradékból származó ammónia táplálja az algát. Ezért algásodik!
2011. dec. 5. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 A kérdező kommentje:
Én nem akarok veszekedni, se konfliktust, de több akvaristával is beszéltem és ennyi hal NEM sok egy ekkora akváriumba! De amúgy kösz a válaszod.
2011. dec. 6. 10:09
 19/26 anonim ***** válasza:

akkor nézd meg diszhal.info-n hogy mik az igényeik ezeknek a halaknak, ha nekem nem hiszel. Alapból csapathalak úgyhogy pl. a zebradánióból is kéne tartani minimum 6-ot, de azt nem 28 literben.

És ha szerinted nem sok a hal, akkor meg te csinálsz rosszul valamit, mivel az alga magától nem sok! Az alga akkor jelenik meg, ha túl sok fényt kap, rossz fényt kap, túl sok az ammónia: túletetés, nem megfelelő tisztítás, sok hal.


Nézd meg, hogy az akvárium kap-e azon a részen ahol az alga van természetes fényt, ha igen, akkor azt valahogy szűntesd meg. A világításod milyen? Milyen növények vannak benne? Gyorsan növő növények tudnak csak elég fényt felvenni az algák elől, ha nincs ilyen növényed, akkor nem kell annyit világtani.


Ha ezek közül egyik sem az ok, akkor takaríts gyakrabban halkakit, meg a maradék kaját, vagy etess kevesebbet.


Az alga úgy működik, hogy minden akváriumban jelen van a spórája, ami tök normális, és szabad szemmel láthatatlan. Ha viszont sok tápanyagot kap (fény vagy ammónia) akkor "kivirágzik" és ez az amit látni lehet, az a zöld izé az üvegen.


Több fény mellett elegebb neki a kevés ammónia is, kevés fény melett viszont több ammónia kell a virágzáshoz. Magyarul ha a fény csökkentése nem használ, akkor az ammónia a probléma, ami nem csak az alga miatt rossz, hanem mert a halakra mérgező!


És nem kötekedésből mondtam, hanem mert így van.

2011. dec. 6. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:

Zebra dánió

Medence: Minimum 50 literes (mert szeret úszni sokat és kell neki a mozgástér)

Halnépesség: 80 literre 8 hal


Szifó

Medence: Minimum 50 literes

Halnépesség: 100 literre 10-12 hal


Black molly

Medence: Minimum 90 literes

Halnépesség: 100 literre 6-8 hal


Neon

Medence: Minimum 70 literes

Halnépesség: 90 literre 10-14 hal


Platti

Medence: Minimum 60 literes

Halnépesség: 100 literre 8 hal


Guppi (abból is a legkisebb fajta)

Medence: Minimum 25 literes

Halnépesség: 50 literre 6-8 hal


Szóval még így is minimum 50 liter kéne nekik, ha azzal nem számolunk, hogy rajhalak. 10 db halad van, ha egy fajtából lennének és csapatba összeállnának még akkor is 50 liter a minimum. Nem még akkor, amikor mindenki külön van. Arról nem is beszélve, hogy ezek a halacskák nem érzik magukat jól ilyen kis létszámban.

2011. dec. 6. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!