Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Obiban kapható akvárium...

Obiban kapható akvárium milyen minőségű?

Figyelt kérdés

Obiban most akciós az 54 literes akvárium, de mivel még kezdő vagyok nem tudom, hogy elsőre megfelelne -e?

paraméterek:

54 literes

1db Pat Mini szűrő max. 400liter/óra

1 db fűtő 75W

energiatakarékos világítás


2011. dec. 1. 17:15
 1/9 anonim válasza:
0%

Annyit tudok hozzáfűzni, hogy fűtés csak a nagyon érzékeny halfajtáknál kell. Guppi, sügér stb stb-nek teljesen jó a szobahőmérséklet. Világítás jó dolog.

Annál a szűrőnél nézd meg, hogy kever-e levegőt a vízbe.


Az akvárium meg erős üvegből legyen, az biztos nem csavarodik meg és esik szét, amikor viszed a kádhoz benne 10 liter vízzel kitakarítani.

2011. dec. 1. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Milyen erős legyen az üveg? 4 mm elég?
2011. dec. 1. 17:41
 3/9 anonim ***** válasza:

mégis minek vinné 10 liter vízzel a kádhoz kitakarítani? o.O ha már egyszer be van üzemelve az akvárium akkor nem kell soha többet kimosogatni az egészet... elsőre meg elég csak kiöblíteni, amihez nem kell 10 liter víz.


a fűtőt beleteheted, az csak akkor megy, amikor kell neki. Ha te beállítod 22 fokra, de a víz 25 fokos akkor nyilván nem kapcsol be. Fordított esetben viszont igen. Szóval az csak jó ha van. Az, hogy mire kell állítani a hal igénye szabja meg.


A szűrő "márkáját" nem ismerem, de teljesítményben megfelelő. Az energia takarékos világítás az mit jelent? Fénycső van benne egyáltalán? Gondolom valami t8-as vagy t5-ös 15 watt körüli daylight van benne, ami szintén megfelelő, ha nem akarsz nagy fényigényű növényeket.

2011. dec. 1. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ha mondasz rá egy árat, akkor meg lehet mondani, hogy megéri-e.

Ha ilyen a szűrő:

[link]

Az teljesen jó.

A fűtővel lehetnek gondok, hajlamos a meghibásodásra, de nem olyan drága, hogy mérvadó legyen. A blokkot tartsd meg mindenképp.

A világítás viszont, ha energiatakarékos izzó és nem fénycső, akkor nem éri meg. Teljesen át kell alakítani, hogy működőképes legyen. Ekkora méretet már nem visz el egy izzó. De ha nagyon olcsó, még így is megérheti.

2011. dec. 1. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Amit én az obiban láttam, abban eheim cuccok voltak. Lehet, hogy van többféle szett is? Amúgy mennyibe kerül?

Tavaly volt az aldiban karácsony előtt ákciós akváriumszett, asszem 14 vagy 15 ezerért. Na az megérte. Abba eheim 2006 klón tetra szűrő volt, meg minden.

2011. dec. 1. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Márkát nem írtak az újságban semmihez sem. Holnap megyünk megnézni, hogy pontosan milyen, de előtte gondoltam megkérdezem itt, mert az Obiban nem hiszem, hogy találunk hozzáértő emberkét.

Egyébként 15 ezer lenne.

2011. dec. 1. 19:03
 7/9 A kérdező kommentje:
Az sincs odaírva, hogy izzót vagy fénycsövet tartalmaz az energiatakarékos világítás.
2011. dec. 1. 19:05
 8/9 anonim ***** válasza:
Jahh, ha fénycsöves, akkor 15-öt megér, ha izzós, akkor mondjuk 12-őt.
2011. dec. 1. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

# 2/8

70 literes akváriumom van, fél évente megérdemel egy nagytakarítást, mivel nem cserélek benne 2 hetente 20 liter vizet. És maximálisan nem lehet belőle kiszedni a vizet, marad pár liter benne, kavicsot is benne hagyom, nálam ezért fontos, hogy ne essen szét és kibírja azt, hogy elviszem a kádig és átmosok mindent.

2011. dec. 5. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!