Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hány tő növényt rakjak egy 70...

Hány tő növényt rakjak egy 70 literes akváriumba?

Figyelt kérdés
Most fogom elöször beüzemelni.Nem szeretnék dzsungelt,de szeretném ha kopár sem lenne.
2011. dec. 5. 11:28
 1/5 anonim ***** válasza:

ez növénytől függ :) ha gyorsan növő fajtákat választasz, akkor elég az elején kevesebb, mert majdnem minden növény olyan, hogy lenyírod (mert egyébként kinőne a vízből) és utána a levágott részt elülteted és az majd gyökeret ver...


lassan növőkből pl. anubias nana, viszont ne tervezz ilyet, .

2011. dec. 5. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Oké értem.És mennyi az az "elején kevesebb" ?

Olvastam egy "képletet" amivel 36 tő növény jött ki erre az alapterületre ami van az akváriumon.

Tehát mennyi legyen az elején? öt-tíz-tizenöt?

Szerinted vegyek alá ilyen táptalajt ami a homok alatt lesz?

2011. dec. 5. 12:39
 3/5 anonim ***** válasza:
14nél több szerintem nem kell. nekem 135liter ben van most 15 tő
2011. dec. 5. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

mondtam, ez a növénytől is függ... mert van pl. olyan amiből egy tő akkora mint egy másik fajtából 3 tő :)


Ha boltban veszed a növényeket és nem rendeled, akkor először vegyél 3-4-et, azokat rakd be, és nézd meg kell-e még bele.


Táptalaj csak a nagyon igényes fajtáknak kell, ami csak akkor hasznos, ha van legalább 1watt/liter világításod. Különben csak az algákat táplálná. Vegyél inkább laza talajt (manado) abban jól érzik magukat a gyökerek és inkább használj folyékony tápot, az a növények nagyrészének elég.

2011. dec. 5. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A "Vizi hortenzia" és a "Széleslevelű tóalma" az olyan hogy 1 tő néhány hónap alatt képes benőni az egész akváriumodat, ezek elég gyorsan nőnek.


Talajtakaró füvek közül meg az "Echinodorus tenellus" ami szintén elég jól terjed.


Viszont ehhez kellene 2db 60cm-s neoncső a tetejére.

Vagy 2-3db 20wattos kompakt izzó.

2011. dec. 5. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!