Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ez így jó lenne egy 45 literes...

Ez így jó lenne egy 45 literes akváriumba?

Figyelt kérdés

Sajnos nincs nagyobb akváriumhoz szekrényem, ezért egy ilyen akváriumban gondolkozok:


50x30x30-as 45 literes akvárium üvegtetővel

Hailea HL-BT400 380/l belső szűrő

Rester automata akvárium fűtő 50W


A világítással bajban vagyok, mert ez a legdrágább része és szűkös a keret. Arra gondoltam, hogy veszek egy:

Resun-ML 11B 11W-os lámpát 5890 ft-ért és mellé egy

35cm/6W-os vagy egy 50cm/9W-os vízalatti neont 1190-ért. (Olvastam hable válaszát egy kérdésnél, hogy félhengerben alufóliával kibélelve már elég jó fényt ad.)

Ez így elegendő fény 1-2 anubiasnak, gömbmohának? Nem nagy fényigényű növényeket vennék. Esetleg olcsóbban meg lehet oldani a világítást? Így az akvárium 17e-be kerülne házhoz szállítással.


Ekkora akváriumban lehet tartani neonhalakat vagy inkább csak guppikat, mollikat, nanohalakat?

Még 2 kérdésem lenne:

Kb. hány gramm/kg talaj kell egy ekkora aksiba?

Illetve mennyibe kerülnek a növények átlagban?


Köszönöm!


2011. nov. 29. 08:34
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Miért nem veszel egy kész szettet? Egy 54 literes, ami csak 10 centivel nagyobb annál amit írtál hosszúságában és van benne szűrő, fűtő és világítás is. Mert a világítás nem csak a csőből áll, hanem ahhoz kellenek más dolgok is, hogy működjön.


Amit leírtál jó az anubias féle kis fényigényű növényekhez.


Egy ilyen szett 10000 forint körül szokott lenni.


A talaj úgy jó, ha kb 3-4 cm, de ha pl. csak anubiast meg mohát tervezel, akkor lehet kevesebb is, mert mohát, anubiast meg még pár növényt nem kell elültetni.


Növények árát online boltokban érdemes megnézni.


A 45 liter kevés neonoknak, mollik meg guppik mehetnek, ők még egy pocsojában is elélnének.

2011. nov. 29. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Ez nagyon picike akvárium, nem is lehet rendes biotópot létrehozni benne. Nincs hely esetleg nagyobbnak?

A növények vegyesek, van ötszáz forintos, és van négyezerért is. Ha tényleg csak ilyen pici akváriumot akarsz, vegyél bele tíz darab neont, mást ne. A talaj legyen legalább két centis, homok, annak a felületén marad a kosz, és könnyen le tudod szívni, mintha kavicsos talaj lenne. Vízalatti neont én nem vennék, annak nincs sok értelme. A valóságban sincs világítás a víz alatt.

2011. nov. 29. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Ilyen hoszúsághoz, és ilyen növényekhez neked egy 45 cm-es 15 W-os fénycső lenne a legjobb.

Azok közt még van is pár használható. Csak az a baj, hogy nem szabvány, és nemigen van hozzá jó armatúra.

Valami ilyen egyszerű kéne

[link]

De amúgy barkácsolhatsz is egyet valami hasonló szerkezetbe, vagy valamibe beépítesz egy ilyet

[link]

vagy ilyet

[link]

A burkolatot leszedheted, hogy ne árnyékoljon, úgyis van üvegtető. Csak kell valami, ami megtartja, hogy lefelé világítson.


Neon nem jó, a Molly még kevésbé!!!

Guppiból is inkább csak hímeket, ilyen méretben probléma lenne a szaporulat.

Nano halak jók, kis lazacok, vagy razbórák, törpe páncélosokkal pl.

2011. nov. 29. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Nekem is 45 l van évek óta !Helyhiány miatt ,csak ez fért el .Itt vettem : [link]


8 neon és 2 szívóharcsa lakja évek óta problémamentesen.

anubias,cryptocorine ,forrásmoha ,hólyagos vizihehelyvan benne .gyári tetőben 1 14 w sunglo cső,+ én raktam mellé a tetőbe egy 6w víz alatti csövet .

2011. nov. 29. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hasznos információkat!


Esetleges kérdés: egy 45cm-es vasállványra rá tudnék helyezni egy bútorlapot/bármi mást úgy, hogy biztonságosan álljon rajta az akvárium? Nem fog meghajolni, elpattanni, stb? Mert akkor jó lenne az 54 literes akvárium. Csak félek, hogy az akvárium súlyát nem bírná, hogy 7,5-7,5 cm támasz nélkül áll.

2011. nov. 29. 14:44
 6/15 anonim ***** válasza:

Vas állvány simán jó, és az 54-es sem túl nehéz.

(a világításod méggyengébb lenne, mert ahhoz ugyanúgy 15 W-ot adnak gyárilag. Ez max. árnyéktűrő növények tartását jelenti.)

Szögvasból, vagy zártszelvényből jó csinálni, azok merevebbek. Természetesen alul is körbe kell merevíteni. A lábait érdemes úgy megcsinálni, hogy menetet hegeszteni bele, és becsavarható, állítható bútorlábat csinálni hozzá, így könnyen vízszintbe helyezhető. 4 láb ekkora súlyhoz bőven elég.

Ha meg meglévő állványról beszélsz, akkor meg áltod mennyire stabil, állj rá, stb.:)

A bútorlapra még kell polifoam, (szettekhez adnak néha) vagy nikecel.

2011. nov. 29. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Ja félreértettem, kapkodva olvastam, bocs!


Hát 7,5 cm tényleg nem kevés, de egy 2,5-3 cm vastag bútolappal szerintem megoldható. Arra még kell az akvi alá polifoam, vagy nikecel.

Ha esetleg a vizes környezettől elkezdene dagadni a b.lap, akkor cserélni kell.

2011. nov. 29. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Meglévő vasállvány, 45*35cm-es. Ez simán kibírja a súlyt, a bútorlaptól félek. Ha 2 bútorlapot egymásra illesztenék akkor valószínűbb, hogy hosszabb távon is elbírja?
2011. nov. 29. 16:07
 9/15 A kérdező kommentje:
Tárgytalan, marad a 45L. Azért köszönöm a választ!!
2011. nov. 29. 17:28
 10/15 anonim ***** válasza:

Vagy vegyél egy 18 Wattost, 6900-ért, pl:


[link]

2011. nov. 29. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!