Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi lehet a gond?

Todorervin kérdése:

Mi lehet a gond?

Figyelt kérdés
Az egyik 50 litres akváriumomban guppik,mollik és algaevok voltak.
2011. dec. 20. 15:58
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Jó lenne egy kép a növényről.

Gyanakszom valamire, de nem biztos, hogy az. Az az egy növény nem hiszem, hogy képes lenne ilyen drasztikusan viselkedni, az viszont biztos, hogy sok növény (vagy ha az az egy nagy) akkor tud ilyet csinálni.

Egyébként a halpusztulás, és a hab nem biztos, hogy közvetlenül összefügg, közvetetten viszont mindenképp, hiszen minden mindennel összefügg.


Ami most a legfontosabb, hogy ha van a szűrő kifolyó részén valamilyen terelő elem, azt állítsd a vízfelszín felé úgy, hogy minél jobban fodrozza a vízfelszínt az áramlás. Hagy csobogjon, hagy hullámozzon minél jobban, ne legyenek oxigénhiányosak a halak, és a habot is minél jobban verje szét az áramlás.


Vizsgáld meg a növényt, hogy egészséges e. A gyökerét is, nem rohad e. Ha beteg, gyenge, rohad, stb, akkor inkább dobd ki azt az egyet is.

Ismétlem, nem biztos, hogy az van amire gondolok, de szerintem nagy a valószínűsége. Az van, hogy a növények ugyanúgy bestresszelhetnek, mint az állatok. Ez lehet, hogy furán hangzik, de igaz. Ez, a rossz tartási körülményektől lehet. Pl. vékony aljzat, tápanyaghiány, (tápanyag felvétel akadályozása) rossz/kevés fény, kevés co2.

Ilyen stresszes állapotban lipideket, zsírsavakat, aminosavakat, vázfehérjéket eregetnek magukból. És ez bizony olajos is, meg habzik is. Aztán ebben a jó kis habos táptalajban mindenféle papucsállatka is otthonosan érzi magát, és vígan szaporodik.


Amit hosszú távon tenni kéne:

Állj rá ezerrel az egészséges növények tartására. Használj vastagabb aljzatot, amibe ültetni lehet. Szerezz be kifejezetten árnyéktűrő növényeket, amik nem igényelnek többet a mostani (gondolom) 15 W-nál.

Tápozd is őket rendszeresen, de csak kis mennyiségben, mert ezek általában lassú növekedésűek. Aminek az aljzatba ülteted a gyökerét, azt inkább gyökértáp tablettával tápozd, de folyékony tápszert is használhatsz.

Aztán válogasd meg jobban a halakat.

Az algaevő, ha ez ancit jelent (Ancistrus temmincki) neki ennél sokkal nagyobb akvi kell. Egy egészséges molly csapatnak 3-szor ekkora akvárium kell.

A guppi elmegy, viszont nagyon szapora, ha vegyesen tartod a hímeket és nőstényeket, hamar kinövik az akvit.

Ha teheted, a szűrőt is érdemes lenne kicserélni. A vízforgatása jó ide, a szűrőfelülete viszont pimaszul kicsi.

Sok növénnyel, kevesebb (és ide illő!) hallal jó lehet, de azért nem árt, ha van egy kis "tartalék".


Összességében: több egészséges növény kell, ésszerűbben válogatott hal állomány, és esetleg jobb szűrés.

Vagy ha nagyon nem akarsz növényekkel bajlódni akkor brutálisan túlméretezett szűrés kell, természetesen külső szűrővel. (akár házilag gyártottal is)

De néhány anubias akkor is jó bele, az mindig jó ha van.

2011. dec. 20. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Még annyi, hogy ha igaz ez a feltételezés, akkor a halak vagy a rossz szűréstől pusztultak el,

(mert főleg az ilyen kis belső szűrőket átlag növényes halas akváriumhoz tervezik, ahol a növények inkább méregtelenítenek, mint mérgeznek, nálad viszont még a növény is a szűrőt terheli)

vagy oxigénhiányban:

Az O2 ugyanis nem a buborékkal oldódik a vízbe, hanem a vízfelszínen, ami (jelenleg is) egy olajréteggel el van zárva a levegőtől.

Illetve a Mollyk a stressztől is elpusztulhattak, elég ideges halak, nem szeretik a szűk tereket.

2011. dec. 20. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Most már tényleg befejezem.

Amíg ilyen krízis helyzet van, addig inkább minden másnap cserélj mondjuk 6-7 liter vizet (állott vízzel) és inkább a víz tetejét szedd le.

2011. dec. 20. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!