Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Melyik az a motoros szűrő,...

Melyik az a motoros szűrő, amelynek borítását levéve, egyszerű szivacsszűrőként is használható?

Figyelt kérdés
Ivadéknevelő akváriumba szeretnék egyet, mert a mostani szűrő, hiába kisteljesítményű, beszippantja a kishalakat (Eheim 2006). Nem szeretnék légpumpás szivacsszűrőt, egy kisseb teljesítményű motoros szűrő lenne nekem jó, ami borítás nélkül is jól használható, esetleg ha létezik olyan, hogy motoros szivacsszűrő, az is megfelelő lenne. Lehetőleg jó árban, linkek, márkák, tipusok, minden ötletet szivesen fogadok. A kötekedéstől mentes, hasznos válaszokat előre is köszönöm!

2011. dec. 22. 12:30
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

- Esetleg aquael fan család.

- powerhead

2011. dec. 22. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
(Előző vagyok). a powerhead alatt azt értem, hogy egy vízpumpára teszel szivacsot és nem szívja be őket.
2011. dec. 22. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Vagy húzz harisnyát a beszívó részéhez.
2011. dec. 22. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 Frontosa ***** válasza:

Vedd le minimumra a teljesítményét az Eheimnek és állítsd a fejét srégen az akvárium oldalára. Nekem 2010-es van bent az ivadéknevelőbe és minimumon nem szippant be senkit.

Üdv,

2011. dec. 22. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! A harisnyás megoldást már próbáltam, jó is lett volna, ha nem fogta volna fel az összes szennyeződést (mikor takarítás miatt leállítottam a szűrőt, az összes harisnyán lévő kosz abban a pillanatban visszaázott a vízbe). Sajnos nem tudom, hogy lehet kisebbre állítani a szűrőt. Van a tetején egy pöcök, amit tologatni lehet, de még nem láttam változást rajta, mikor eltoltam. Egyébként 20 literes az ivadéknevelő, 7db kishalam maradt meg, örülnék ha fel tudnám nevelni őket. Az első kommentben írt márkáknak utána nézek, de szívesen fogadok még lehetőségeket. Köszönöm mégegyszer!
2011. dec. 22. 13:01
 6/14 anonim ***** válasza:

Pl egy 350 L/órás szökötútszivattyút vettem, az már eleve szivaccsal együtt volt (ez ugyanolyan mint egy powerhead) és 3500 Ft ért kompletten árulták a Rája díszhal boltban.


A nyugatitól olyan 5-10 percre van gyalog.

1132 Bp., Visegrádi u. 14.-ben.

Az se tud beszívni senkit.


Nem most vettem, hanem kb 1 éve.

Azt nem tudom, hogy most van e nekik.

2011. dec. 22. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Szerintem az lenne a legegyszerűbb, ha az eheimed beszívó része elé applikálnál egy darab szivacsot. Így nem kell kihasználatlanul hagyni ezt a remek kis szűrőt, és egy szivacs olcsóbb, mint egy új.

A szivacsot pedig egyszerűen damillal odakötheted, az nem is annyira csúnya.

A harisnyás megoldásra pedig egy olyan ötletem van, hogy takarítás előtt leszívócsővel porszívózd le róla a koszt. Vagy miután lehullott róla, ott szedd össze.

A powerheadek mind nagy teljesítményűek, tehát szerintem nem jó megoldás.

2011. dec. 22. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Platypus ***** válasza:
Én az aquael fan szűrőket használom így garnélák mellett. Csak le kell venni a külső borítást, és kész is. Olcsó és könnyű beszerezni.
2011. dec. 22. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Platypus, a szivacsot hogy rögzíted? Lehet az enyém valami ősrégi konstrukció, de nekem csak egy lyuk van a fej alján, csonk nincs. Nem nevelőakváriumban pedig valami elegánsabb megoldás kellene a damilnál.
2011. dec. 22. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Platypus ***** válasza:
Gyárilag van egy műanyag gerince a szivacsnak. Ez egy lapos, hosszú, rácsos valami, ami egyszerűen rápattintható a fej aljára.
2011. dec. 22. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!