Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Melyik az a motoros szűrő,...

Melyik az a motoros szűrő, amelynek borítását levéve, egyszerű szivacsszűrőként is használható?

Figyelt kérdés
Ivadéknevelő akváriumba szeretnék egyet, mert a mostani szűrő, hiába kisteljesítményű, beszippantja a kishalakat (Eheim 2006). Nem szeretnék légpumpás szivacsszűrőt, egy kisseb teljesítményű motoros szűrő lenne nekem jó, ami borítás nélkül is jól használható, esetleg ha létezik olyan, hogy motoros szivacsszűrő, az is megfelelő lenne. Lehetőleg jó árban, linkek, márkák, tipusok, minden ötletet szivesen fogadok. A kötekedéstől mentes, hasznos válaszokat előre is köszönöm!

2011. dec. 22. 12:30
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Murr: http://www.youtube.com/watch?v=VKootS74wnM

Ebbe a videóba látszik a műanyag gerinc. Annyi az egész, hogy az alját le kell venni.

2011. dec. 22. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 Frontosa ***** válasza:
100%

Az Eheim 2006 egy 15 literesben is teljesen okés. 50-180 l/h a teljesítménye jóindulattal. A tetejét fel-le lehet húzni, ahonnan kinyomja a vizet. Minél feljebb húzod annál nagyobb a teljesítménye. Nyomd le teljesen és forgasd el egy kicsit az akvárium fala felé.

Nekem a 35 literest egy 2010-es viszi minimumon hónapok óta, annak a névleges teljesítménye 220-500 l/h, ez több mint hatszoros vízforgatás és még egy kishalat se szívott be! Ennél jobb szűrőt keresve sem találsz oda.

Üdv,

2011. dec. 22. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Köszönöm! Az enyém már olyan 5-10 éves lehet, itt még nincs szűrőcsonk. De tudok ragasztani rá, az ötlet jó.
2011. dec. 22. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy ilyen sokan segítettetek, rengeteg hasznos választ kaptam! Egyébként tegnap láttam, hogy két kis black molly úszkál a szűrő belsejébe, szerencsére épségben kimentettem őket onnan. Magam sem értem, hogy szívta be őket. Kipróbálok néhány tippet és csak akkor veszek új szűrőt, ha egyik sem válik be. Egyébként nem hagynám állva a szűrőt, lenne neki helye másik akváriumban.
2011. dec. 23. 07:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!