Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen halakat ajánlotok egy...

Milyen halakat ajánlotok egy 23l-es akváriumba?

Figyelt kérdés

Milyeneket, melyikből mennyit, stb.

Egy kicsi vitorlás már adott.


2011. dec. 23. 21:10
1 2
 11/20 Bodrog válasza:

vitorlás,cápaharcsa,törpeharcsa,gurámi.


vagy aranyhalakat.

2011. dec. 23. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 Bodrog válasza:

ja,dehgy,csak előbb félreolvastam,23l helyett 231l-t olvastam.


23 l-be max.10db guppi

2011. dec. 23. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

Szépen berendezem az akváriumot, már minden megvan hozzá, de még csak holnap fogom betelepíteni! Most vettem.

Nálunk úgy szokott működni, hogyha kezdi kinőni az akváriumot a hal, megy át egy másikba.

2011. dec. 23. 22:28
 14/20 anonim ***** válasza:
Akkor mindegy ha eleve egy nagy akváriummal kezded és nem kell fázisonként több tízezret kiadod az aksikért, de a te dolgod.
2011. dec. 23. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

én mindenképpen vagy Sügéreket ajánlok vagy Vitorláshalakat vagy akár lehet mindenféle guppi, zebradánió, neon, stb..

de én egy 15-20 sügért ajánlok bele :D

2011. dec. 23. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

de nem az enyém az összes akvárium, és ezt most ajándékozni fogom, de ha a hal kinövi a helyet, lesz hova tenni, jön hozzám :)

Nincs pénzem olyan nagyot ajándékozni.

2011. dec. 23. 23:55
 17/20 anonim ***** válasza:

30 liter alatt nem tarthatsz gerinces állatot. Nem hiszem, hogy ezt olyan nehéz felfogni.


A létező legrosszabb módszer, amit használsz, hogy "majd ha kinövi megy át nagyobba". Egyrészt szerencsétlen hal ötször van áttelepítve, minden alkalommal a kifogás és új víz, környezet okozta stressz. Valamint ha már közel van a kinőtte fázishoz nagyon szenved, mert érzi, hogy kicsi lesz neki a hely, és ő ugye azt nem tudja, hogy majd kap nagyobbat. Ez is stresszeli.


És persze, túlélheti, elérheti a teljes nagyságát is, de a felelős állattartás nem abból áll, hogy létminimumom tartasz egy kiszolgáltatott állatot, hanem igyekszel neki azt biztosítani, amit a természetben is megkaphat. Ha erre nem vagy képes, akkor ne tarts állatot.


Mert persze te is elélnél 2x2 méteres szobában, száraz kenyéren meg vizen, na de milyen élet lenne az?

2011. dec. 24. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
A vitorlást tedd nagyobba és vegyél bele egy törpe karmos békát szerintem.
2011. dec. 24. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

""Eddig még azt harangoztátok, hogy húsz liter a minimum""

Ezen nagyot nevettem. Senki sem mondta hogy 20 a minimum. Néhány pici garnélát igen lehet tartani 20 literben de vitorlást!? Törpe tarisznyarákot igen vagy csigákat! Vagy karanténakváriumnak épp szülő guppinak. Vitorlást 20 literbe? A boltos nem csóválta a fejét?

2011. dec. 24. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

régebben azt írtuk, hogy 20-25 liter a minimum, amibe lehet tenni magányosan egy bettát, de utána bejött az az állatvédelmi törvény, miszerint 30 liter alatt nem lehet tartani halat. És most ezért indulunk alapból 30tól, mert ez a törvény.

Ez nem azt jelenti, hogy nem lehet tartani 25 literesben egy hím bettát, vagy, h állatkínzás lenne, hanem hogy nem legális.

sajnos a haltartást nem mindenki ismeri, aztán jönnek azzal, hogy 10 literbe tesznek plattit, szifót, aztán él egy hétig az a szegény hal. Te vagy a másik példa kedves kérdező, aki vitorlást tesz egy 23literes akváriumba, pedig köztudottan egy vitorlásnak egy 130-140 literes lenne a minimum és 15-20 centisre is megnő magasságban.

De egy ekkorában meghal ammóniamérgezésben, mielőtt felnőne. 10-12 év az élettartama egy ilyen halnak, helyette fog élni nálad alig 1 évig. Fogadjunk még szűrőd sincs. Ez van, ha nem olvasol utána az akvarisztikának, mielőtt még belekezdenél.

Vagy elajándékozod a halat, vagy veszel neki egy 130 literes akváriumot normálisan szűrővel, fűtővel. És utánaolvasol az akvarisztikának. 23 literesbe tarthatsz garnélákat(Red Cherry), szivacsszűrővel.

2012. jan. 4. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!