Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mit kell tennem az ikrákkal?

Mit kell tennem az ikrákkal?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

3 napja kaptam egy új akváriumot, amiben olyan jól érezték magukat a kis aranyhalaim, hogy szaporodtak... ma reggel vettem észre az átlátszó petéket a műnövényen, de csak 5-6 darabot összesen. Külön kéne tennem őket a növénnyel együtt? Van egy nagyon kicsi akváriumom, de hogy "szereljem" be, hogy megfelelő legyen az ikrák elvárásainak? Muszáj kivennem őket, vagy maguktól is kikelnek bent? Nagyon szeretnék kishalakat!

Előre is köszönöm a válaszokat.:)


2011. dec. 27. 13:06
 1/7 anonim ***** válasza:
mi egyszer kivettük az ikrákat külön hogy megmaradjanak a kis halak de az ikrák nem élték tul vagy hogy is mondjam.. de többet nem tudok róluk
2011. dec. 27. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Zolka99 ***** válasza:
az nem úgy van hogyha az aranyhal lepetézik akkor azok nem kelnek ki mer azér petézett le mer új helyre került xD de majd kikelnek ha megszokták a helyüket de ez nem fog
2011. dec. 27. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Komolyan ? akkor ez reménytelen eset ? :/
2011. dec. 27. 13:19
 4/7 Platypus ***** válasza:

Ha a három napos akváriumban már halak vannak, akkor sokkal nagyobb problémád is lesz, minthogy az ikra megmarad-e. Valószínűleg nincs is megtermékenyítve, a nőstények néha csak úgy elpotyogtatják.

De a lényeg, hogy egy új akváriumot vagy 3 hétig üresen kéne járatni a halak előtt, különben nem tudnak elszaporodni a hasznos baktériumok, amik élhetően tartanák az akvárium vizét. A halaid valószínűleg már most is ammóniamérgezésben szenvednek.

2011. dec. 27. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Az előző akvárium vizüket tettem bele, szóval állott vízben voltak. A peték hamarosan kikelnek, már nagyon mozognak :) Vettem fertőtlenítőt, ami tökéletes, ja és a halaimnak semmi bajuk, egészségesen lubickolnak egy másik akváriumban.. Köszi a válaszokat!
2011. dec. 28. 12:12
 6/7 Platypus ***** válasza:

Azt a fertőtlenítőt nehogy használd a halas akváriumban, mert kipurcan az összes hasznos baktériumod. A külön rakott ikrákat szokták kezelni xantacridinnel ikrapenész ellen.


Sajnos a használt víz közel sem elég a megfelelő baciflórához, mivel azok nem a vízben élnek, hanem a tereptárgyak felületén tapadnak meg. Egy kis segítséget ad az indításhoz a használt víz, de korántsem elég. Érdemes lenne venned egy nitrit tesztet, mert az első és a második hét között nagyon nagy a nitritmérgezés veszélye, még napi vízcsere mellett is.

2011. dec. 28. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Hát én nem tudom, most már kb. el is ment az egésztől a kedvem... a 2 nagy halat át tettem másik akváriumban, abban viszont nem állott víz van.. a nagyba olyan jól érezték magukat, de már raktam a gyógyszerből a vízbe a peték miatt, meg az összes penészeset kiszedtem, és az élők annyira édesen mozognak... visszategyem a nagyokat is? de a víz is sokkal melegebb:S
2011. dec. 28. 12:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!