Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mit kell tennem egy akváriumba...

Mit kell tennem egy akváriumba? Halakon kívül.

Figyelt kérdés

Arra lennék kíváncsi, hogy milyen berendezések kellenek, aljzat fontos-e. Ha igen akkor kavics vagy homok, vagy nem tudom mik vannak még. STB...egyszóval minden érdekel.

Köszi, és bocs a hülye kérdésért.


2011. okt. 18. 18:10
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
11%

ez halfüggö. valamelyik halhoz nem kell lélegeztetö se,pl az aranyhalhoz nem jo igazi növény mert megeszi, mellé nem lehet másfajta hal mert azt is megeszi. a legjobb ha szakértötöl érdeklödsz.minden hal mást igényel. de az meg csuny aha veszel egy akváriumot halakkal. se aljzat se növény, se bujoka... szerintem a halak is meghülyülnének benne.meg ugy nem is annyira szép.

a homokot ki lehet egésziteni kagylokkal,csigákkal is.az benne a jo hogy ugy dekorálod ahogy akarod szinte.

2011. okt. 18. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
16%
Mindenképpen kell levegőztető,és vízmelegítő.Én vettem bele algaölőt,amit direkt akváriumba kell rakni,és egy vízhőmérőt,akváriumba lehet külön kapni.De ha elmész az üzletbe,ahol halakat veszed,ott tud segíteni az eladó.
2011. okt. 18. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
69%
Nem kell levegőztető. Tudni illik a víz a felszín mozgásával köti meg az oxigént, így teljesen fölösleges a mai modern szűrők mellé. Kellőképpen forozzák a vízfelszínt. A túl nagy szemű kavics nem jó, mert minden közéje rohad, ami csak lehetséges. 0,2-2 mm szemcséig ajánlatos aljzatot keresni. Én 0,4 mm-es kvarchomokot raktam az akváriumba. Fűtő kell, és persze dekoráció, valamint a mesterséges fény.
2011. okt. 18. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
14%
18:25 vagyok.Nekem azt mondták hogy kell levegőztető.Vagy lehet hogy rossz szót használtam,Ami buborékokat ad ki.Olyan szerkezet.Igenis sokkal jobb a halaknak.míg nem volt,nálam mindig megdöglöttek
2011. okt. 18. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
33%

A jelenleg 82%-osra (hamarosan a fele sem lesz, ha így folytatja), ne hallgass. Nem tudom, miért kell beleszólni olyan dolgokba, amiről egyértelműen látszik, hogy fogalma sincs. Csak néhány ordító baromság:

"lélegeztetö" - azt kórházban használnak, szűrő vagy levegőztető a neve...

"aranyhalhoz nem jo igazi növény" - csak tudni kell, hogy milyen növény való aranyhalakhoz...

"kagylokkal,csigákkal" Édesvízi akváriumban? Okos vagy. A mészről és a vízkeménységről gondolom még nem hallottál.

Nem folytatom, csak felhúzom magam...



Fel lehet sorolni, hogy mi kell az akváriumhoz: Megfelelő világítás, mechanikai és biológiai szűrés, halaktól függően vízmelegítő, aljaz (apró szemű kavics, bazalt, homok, vagy valamilyen agyagtalaj), dekorációnak faágak és növények. De attól, hogy ezeket megveszed, még nem fogod tudni fenntartani. Olvasd el akvarista.hu-n az ingyenes e-bookokat, a Horn-Zsilinszky könyvet, diszhal.info-t, egyéb fórumokat.

2011. okt. 18. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
23%
Murr!Ki írt lélegeztetőt?Ha valami hülyeséget mondok ami kell az akváriumba,az az eladó miatt van,mert nekem ezt ajánlotta,és ő mondta hogy ez is kell bele.
2011. okt. 18. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
11%
19:32 vagyok.Ha nem tudsz olvasni,akkor a te hibád.Az élő növényekkel sokkal több gond van,mert hamarabb algásodik tőle a víz.Ezt is az eladó mondta.Ő meg ért hozzá.
2011. okt. 18. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
60%

Úúúúristen.... Na menj innen valahova játszani, komolyan mondom. Már nekem fáj a hülyeséged, az pedig régen rossz. Ez a legelső 82%-os válaszolónak szól, nem tudtam, hogy ketten vagytok.



"Az élő növényekkel sokkal több gond van,mert hamarabb algásodik tőle a víz." - Azt a primitív mindenségit:DDDDD Azt hittem, hogy egyszerűen csak nem értesz hozzá, de látom már, buta is vagy. Ne égesd tovább magad kérlek, nevetséges, amiket leírsz.


"Ezt is az eladó mondta.Ő meg ért hozzá." Gratulálok hozzá, házasodjatok össze. Tudod neki egy OKJ-s bolti eladói képesítése van (ha van), ezen felül pedig próbál minden hülyeséget eladni, annak, akinek csak lehet. Az ilyenekben, mint te, pedig kitűnő hallgatóságot talál. Az a baj, hogy ahhoz, hogy kinyiss egy könyvet és rájöjj, hogy át lettél verve, túl buta vagy. Ezért vagy kitűnő vásárló.

2011. okt. 18. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
33%

Emberek, Murrnak van igaza. Az első kmmentben található a lélegeztető szó, ami baromság ugyebár... Meg másegyébbenb is neki van igaza, tényleg ért hozzá!

Murr, te meg ne húzd fel magad, idióták miatt nem éri meg :))

2011. okt. 18. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
Ja, és én egy másik 82%-os voltam, nem az első.
2011. okt. 18. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!