Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Van valakinek törpe vagy zöld...

Van valakinek törpe vagy zöld gömbhala?

Figyelt kérdés
Valaki akinek van gömbhala elmondana mindent a tartásáról hogy mivel eteti..stb.?köszi..:)
2012. jan. 1. 20:19
 1/4 anonim ***** válasza:

A Zöld gömbhal nagyobbra nő, neki sós víz kell és nagy akvárium, 1db mehet csak belőle, mert kinyírja a társait. Megeszi a fagyasztott kaját, az élő szunyoglárvát és tubifexet, kis halakat.

-----------

A törpe gömbhal csapvízben tartható só nélkül. Akár egy kisebb akváriumban is, mert ez kicsi, csak 3 centis. Egyedül félős, ezért érdemes csapatban tartani pl: 8db.

Én úgy tudom csak élő eleséget esznek, élő szunyoglárvát, tubifexet, élő artémia sórákot, kis csigákat.

2012. jan. 1. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
a barna csigákat is megeszi?mert nekem több száz darab van egy külön akváriumban.Jó lenne,ha ezzel etetném a törpe gömbhalakat,illetve a zöld gömbhal nem enné meg a csigákat?
2012. jan. 1. 21:06
 3/4 anonim ***** válasza:

A kisebb csigákat elvileg megeszi, de ezt én csak olvastam.

Nekem volt régen 4db kicsi törpegömbi, de mivel pont akkor csigám nem volt egy darab sem, így nem próbáltam ki, hogy megeszi e, csak szunyoglárvával etettem. Videón meg csak annyit láttam, hogy nézi nagyon a csigákat közelről.

2012. jan. 1. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

én nem ajánlom a csigát, még a kicsiket sem eszik meg teljesen... bele-bele harapnak akár a nagy almacsigákba is, ami aztán elpusztul, de azt meg már nem eszik meg, és csak belerohad a vízbe a hulla.


Az élő és a fagyasztott szúnyoglárvát megeszik, de nálam semmi mást.

2012. jan. 2. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!