Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Van egy ferde gerincű kölyök...

Zsoka79 kérdése:

Van egy ferde gerincű kölyök Guppim. Ti mit tennétek vele?

Figyelt kérdés
2012. jan. 6. 09:36
 1/6 anonim ***** válasza:
Még gyerekkoromban megtartottam az ilyen halakat, mert sajnáltam volna elpusztítani. Ma viszont már úgy gondolom, hogy ez neki sem jó így. A természetben kiszelektálódna, akváriumi körülmények között viszont elszenved egy jó darabig. Én fájó szívvel, de a teknősnek adnám, jobb így neki is.
2012. jan. 6. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Sajnos teknősöm nincs, ezért valami humánusabb módszert kell tanálnom. Természetesen sajnálom és tudom hogy a mesterséges körülményeknek köszönheti az eddigi életét.
2012. jan. 6. 09:51
 3/6 anonim ***** válasza:

Leghumánusabb jég közé, jeges vízbe tenni. Hidegvérű, nem fáj neki, nem vergődik, néhány másodperc alatt kimúlik.

Szerintem elfogadhatóbb így, mint agyonütni azt a pici halat.

2012. jan. 6. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szerintem hagyjad. Ellesz az ferde gerinccel is. meggyógyulni biztos nem fog, de azért egy darabig eléldegél.
2012. jan. 6. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Platypus ***** válasza:

Én nem tartanám meg, mert ez a betegség részben genetikai okoknak köszönhető, és ha megéri a felnőttkort, akkor utódai is lesznek, amik szintén öröklik a bajt.


A szegfűszegolaj+ a fagyos víz kombinációja állítólag a leghumánusabb módszer euthanáziára.


És sokat tehetsz, hogy megelőzd a következő generációban ezt a betegséget. Az egyik nemet a guppikból érdemes mindenestül elcserélni idegen származású állatokra. A jó minőségű ivadéktápnak is nagy jelentősége van.

2012. jan. 6. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Sikeres volt a jeges víz. Kb 2 sec után már nem mozgott. :((
2012. jan. 6. 17:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!