Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Be lehet rakni az akváriumba...

Be lehet rakni az akváriumba a tóból szedett vízi növényeket? És ha igen melyek ezek?

Figyelt kérdés

2012. jan. 20. 13:43
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha megfelelően egészségesek, akkor igen. Például a tündérrózsa ilyen, szerintem azt be lehet rakni.
2012. jan. 20. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Kár hogy az védett...
2012. jan. 20. 13:51
 3/7 anonim ***** válasza:
ki fognak pusztulni, ha nincsen kb. 1 watt/liter világításod, mivel a hazai fajok nagyon fényigényesek
2012. jan. 20. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Hát attól függ honnan van és milyen tiszta mert vannak olyan növények melyek baktériumokat rejthetnek és megfertőzhetik a halakat,szerintem az a legbiztosabb ha kereskedésből veszel.
2012. jan. 20. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Hát egy trópusi melegvizes akváriumba nem, mert a hazai fajok általában hidegvíziek.
2012. jan. 20. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Egyszer hoztam tóbol egy olyan félét, ami úgy nézett ki kb, mint a bacopa monieri. Vízből szedtem ki nagyon algásan és büdös is volt mint atom. Lefertőtlenítettem hiperol tablettával, de még utána is bűzlött. Lehet, hogy ez valamilyen fűszernövény volt, nem jöttem rá, hogy mi féle. Beraktam egy kis akváriumba és pár nap alatt szépen kinőtt a vízből a teteje. Gondolom ez mocsári növény lehetett, de 2 hét mulva is éreztem a szagát ami eléggé zavart ezért kidobtam a fenébe.


Volt egy másik is, amit idén nyáron hoztam, de azt a tó széléről, nem állt a vízben csak kicsit. Inkább szárazon volt, de kb olyan formája volt, mint a vizi hortenziának. Gondoltam az is mocsári, majd berakom vízbe, hát az hamar megdöglött. A maradékot cserépbe tettem ki a folyosóra napra a saját algás büdös agyagos földjébe, aztán ott locsoltam és úgy megmaradt. De utána kis lukak lettek a levelein, mintha megtámadta volna valami tetű, végül kidobtam.

2012. jan. 20. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Platypus ***** válasza:
Az érdes tócsagaz tartható akváriumban, alacsony fényigényű, de ezt be lehet szerezni más akvaristáktól is.
2012. jan. 22. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!