Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ki bánthatja a sziámi halamat?...

Ki bánthatja a sziámi halamat? Nagyon fontos.

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Észrevettem, hogy valaki a sziámi harcos halamnak a farkúszóját megtépte.(Van szűrőn, és fűtés is ha az egy szempont.)

Ezek a halak vannak még az akváriumban:

2 vörös platty

4 neonhal

1 zebra csíkos

1 kis harcsa

1 (nem tudom a nevét)olyan, mint egy aranyhal kicsibe,hosszú úszókkal és a farka végénél fekete folttal.


Én a platty-kra gyanakszom de nem vagyok biztos benne.Kérlek segítsetek nagyon fontos lenne!!Nagyon sajnálom a sziámit, és ha megtudnám melyik hal(ak) lenne azt elcserélném.

UI: próbáltam megnézni melyik hal az, de amikor nézem őket, soha nem bántják.



2012. jan. 20. 18:47
1 2
 11/18 Dioxyde ***** válasza:
Ez nem jó így, aranyhal nem jó köztük az hideg vízi hal.A harcsából több kéne 6-8,zebra dánióból is 6-8,neonból is több és plattiból is :D kérdés mekkora az akváriumod ,mert ha 20 liter és ennyi minden van benne nem csoda ha baj van.
2012. jan. 20. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
50 literes.egyébként miért kötözködik mindenki?nem igaz, hogy nem lehet egy kérdést feltenni úgy, hogy ne kössenek az emberbe bele.Aki tud választ, melyik bánthatja kérem szóljon, és ne azt írja hogy hány fok kell nekik, hanem, hogy melyik hal nem bírja a sziámit. Köszönöm.
2012. jan. 20. 20:00
 13/18 Dioxyde ***** válasza:
Hát a neonhal,a harcsa az tuti nem bántja a bettát a zebra csíkos az zebra dánió?de szerintem a platti sem bánthatja max akkor az aranyhal,feltéve ha nem beteg a betta és nincs úszó rothadása.
2012. jan. 20. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
nem hinném, hogy beteg, mivel úszkál, eszik rendesen, nem tűnik úgy, mintha beteg lenne.akkor az aranyhal lehet?
2012. jan. 20. 20:23
 15/18 Dioxyde ***** válasza:
hát ha nem látod ,hogy beteg akkor vki megrágcsálta ,de mondom a harcsa és a neon szerintem nem bánthatta valszeg akkor az aranyhal és a platti közül vki a bűnös ,próbáld megfigyelni melyik az aki a betta közelében van sokat és gyanúsan viselkedik.
2012. jan. 20. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Szerintem az az aranyhalszerű hal egy rózsás díszmárna. Hasonlít ezekre a képekre?

Hogyha igen, akkor vagy ő ,vagy pedig a zebra dánió bántja a bettádat. Mind a kettő halfaj élénk mozgású, "kergetőzős" és ha egyedűl vannak akkor méginkább.


[link]


[link]

2012. jan. 20. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

[link]

amit küldtél linket a három kép közül ez teljesen rá hasonlít.

2012. jan. 21. 11:49
 18/18 A kérdező kommentje:

ja és csak annyit még, hogy visszanő neki a farúszója? :\

remélem

2012. jan. 21. 11:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!