Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Sziámi harcoshal? (többi lent)

Sziámi harcoshal? (többi lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok!Az van,hogy szeretnék egy külön csak sziámiknak kialakított akváriumot,egy 45-50 literesbe lennének!A kérdéseim a következők:

-Szűrőnek,levegőztetőnek kell csak lennie benne?

-Egy hímre hány nőstényt vegyek?

-Kell nekik olyan hely ahová elbújhatnak?

-Milyen növények kellenek?

Előre is köszönöm!


2012. jan. 2. 18:18
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
hímet és nőstényt tartani 80 litertől lehet, akkor mondjuk 1 fiú 3 lány arányban. melegítő kell bele, h meglegyen nekik 27-28 fok. levegőztető nem kell, de szűrő igen. növény jöhet ami tetszik, lehetőleg minél több. bujkáló hely pedig jó, igen.
2012. jan. 2. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Köszi! Van egy "nagyobb" akváriumom az 60 literes,meg van ennél kisebb ami 30 literes..de akkor gondolom ez nem fog menni..túl kicsik!
2012. jan. 2. 18:22
 3/19 anonim ***** válasza:
tarts egy hím bettát vagy a 60 és 30 literes akváriumot add el és vegyél egy 80 litereset
2012. jan. 2. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
De én nem szeretnék egyet tartani..:) Szeretnék majd kicsiket is :)
2012. jan. 2. 18:40
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem,hogyha van hely 2 akváriumnak akkor a 30 literesben legyen a hím, a 60 literesben meg 4-5 nőstény.És majd ha a nőstények ivarérettek lesznek akkor betehetsz a hímhez egyet egy befőttes üvegben.Ha a nőstény függőlegesen becsíkozódott készen áll a párzásra.Estére hagyd bent a befőttes üvegben,reggelre a hím habfészket épít utána kiengedheted a nőstényt a hím először hajtani fogja majd végül a nőstény bemegy vele a habfészek alá.Ekkor megtörténik a párzás,ami akár több órán keresztül is tarthat nagyon látványos jelenség.Ha befejezték a nőstényt vedd ki mert a hím megölheti,és tedd vissza a többi nőstényhez.A kicsik pár nap múlva kikelnek és elúsznak.Ekkor vedd ki tőlük a hímet is.Frissen keltetett sórákkal etetheted őket.A betta szaporítás nagyon szép és érdekes folyamat, és nem nehéz.Nekem is sikerült és most itt úszkálnak mellettem a kicsik.Ha emellett döntesz nyugodtan írj üzenetet mindenben segítek,illetve ha nincs hely is és adok javaslatokat..:))
2012. jan. 2. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Nagyon hasznos volt a válaszod..:) Köszönöm! :) Igazából akár mind a három akváriumnak van helye :) Most is van egy kék nőstény bettám..így fogok tenni,ahogy írtad,egyébként sórákot lehet venni minden kiállat kereskedésben? Vagy úgy kell rendelni?Remélem nekem is sikerülni fog szaporítani Őket :)
2012. jan. 2. 18:56
 7/19 A kérdező kommentje:
Az mit jelent ha vízszintesen van becsíkozódva a nőstény?
2012. jan. 2. 18:57
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom,hogy ha vízszintesen csíkosak, akkor csak stresszesek.
2012. jan. 2. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy ha valami kérdésed lenne,akkor van egy másik fiókom "Phoebs" ott a nevem,oda küld az üzenetet.:)
2012. jan. 2. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen.igen biztos stresszes,mert 2 napja vettem :) Rendben akkor odaírok :)
2012. jan. 2. 19:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!