Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért pusztulnak?

Miért pusztulnak?

Figyelt kérdés
Az egyik akváriumomban 130 liter vízben vannak guppik, mollyk, plattik, páncélos harcsák, és ancik. Szűrő, fűtő, levegőztető, minden van benne, régóta rendesen működik az akvárium, minden rendben van vele, eddig nem is volt gond. Most egy hét alatt 2 guppi hullott el és van még egy, amelyik nagyon soványnak tűnik, alig eszik és keveset úszik, leginkább egyhelyben lebeg a vízfelszín közelében. A többi halnak semmi baja, látszólag teljesen jól érzik magukat, igyekszem mindent megtenni azért, hogy jó körülmények között éljenek. A vízzel is minden rendben, másfél hetente cserélek 30%-ot, a vízhőmérséklet 25-26 fokos. Nem nagyon volt még hullás, nem értem, hogy most miért történik ez a guppikkal. Gondoltam öregedésre is, de nem tudom, hogy az jár-e soványsággal és étvágytalansággal. Ha valakinek van ötlete, hogy mi lehet a probléma, segítőkész válaszokat szívesen fogadok. Kötekedőket kérem, hogy menjenek máshova. Köszönöm előre is!
2012. jan. 22. 12:58
 1/9 anonim ***** válasza:
mérj egy nitrát szintet. Arra jellemző, hogy látszólag minden rendben, aztán egyszer-egyszer elhullik egy hal és nem tömegesen pusztulnak.
2012. jan. 22. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 birtokos válasza:
Lehet a szűröt kell cserélned-tisztitani? Betegség is lehet ami fertözi a többit!
2012. jan. 22. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Azt leírnád még, hogy mióta vannak nálad? Összesen hány halad van? Vettél mostanában új halat, növényt? Mivel etetsz? Élő eleség esetleg volt mostanában?
2012. jan. 22. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


A szűrő és a mérések rendben vannak.

4 guppi, 5 molli, 3 platti, 4 páncélos harcsa, 2 anci.

Guppik, mollik, plattik lassan egy éve, páncélos harcsák 2 hónapja, ancik 3 hete vannak bent.


Etetni zöldségekkel (uborka, tök, borsó), lemezessel és ritkán élő eleséggel szoktam (sórák).

2012. jan. 22. 13:53
 5/9 anonim ***** válasza:
Így nitráttal nem lehet baj, darabszámok rendben, etetés rendben. A tünetek alapján haltuberkulózisra tudok tippelni, lassan terjed, beleillik a képbe. A betegség nevére keresve olvashatsz cikkeket, sajnos nem igazán lehet kezelni. Azonnal el kell távolítani a gyanús halakat.
2012. jan. 22. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Platypus ***** válasza:

Ez így tényleg a nitrátmérgezésre és a haltuberkolózisra jellemző. Mit mértél a nitrátteszttel? Egy közepes érték hosszú távon megölheti az eleve gyengébb halakat. Mivel etetsz?


A haltuberkolózis kellemetlen nyavalya, nem ártana utánanézni, mert ember is elkaphatja. Nagyon lassan gyógyítható bőrbetegséget okoz, amit bombaerős spéci antibiotikummal lehet csak eltüntetni. A beteg halat jobb lenne kíméletesen elpusztítani és felboncolni pici csomók után kutatva. A guppik jóval tovább élnek egy évnél, az öregség nem lehetett gond.

2012. jan. 22. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Utána néztem, nagyon elbizonytalanított... imádom a halaimat, de ha ez tényleg bekövetkezik, azt hiszem vége van a legjobban szeretett hobbimnak.. erről eddig még nem hallottam, hogy létezik, őszintén remélem hogy nincs köze hozzá. És nem is biztos, hogy megtudom, mivel nem lennék képes felboncolni egy halat.

Az eddigi 2 elpusztult guppiból az egyik szintén sovány volt, a másiknak viszont nem volt semmi baja, még csak nem is tűnt betegnek. A még életben lévő sovány és étvágytalan, de nincsenek rajta foltok és kidudorodások sem. Nem értem, nem tudom mit csináljak...

2012. jan. 22. 18:26
 8/9 anonim ***** válasza:

Először is ne keseredj el. Ez egy nehéz hobbi, és ami most történik, nem a te hibád. A természetben, vagy profi akvaristáknál is ugyan úgy bekövetkezhet. Emiatt nem szabad feladni, ha igazán szereted. Engem is rengeteg csalódás ér, én aranyhalakkal szenvedtem sokat annak idején. Úgy tűnt, egészségesek, mire hazaértem velük mégis kijött rengeteg betegség rajtuk. Hónapokig küszködtem velük, 4-ből 1 élte túl. Azóta viszont eltelt egy év, a kis túlélőnek új családja van, boldog, eleven, virgonc halacska lett belőle :)

Most nem tehetsz mást, minthogy vársz. A betegeket el kell különíteni, a többieket ugyan így gondozni. Nálam is pusztultak ilyen tünetekkel halak régebben, de teljesen lecsengett és a mostani állomány már legalább fél éve tünet és problémamentes. Légy türelmes, ne add fel! Szorítok nektek.

2012. jan. 22. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! Sajnos ma reggelre a harmadik is elpusztult... Egyenlőre a többi halam jól érzi magát, rajtuk már nem látok betegségre utaló nyomokat. Remélem, hogy minden rendben lesz és nem kell szétszednem, újra telepítenem az egészet. A legjobbat szeretném a halaimnak, de nagyon rossz lenne előről kezdeni az egészet. Még egyszer köszönöm a segítőkész és bíztató választ!
2012. jan. 23. 04:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!