Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Én most fogokcsinálni egy...

Én most fogokcsinálni egy tavat kifejezetten gőtéknek. Kínai tűzhasú gőtéknek. Szerintetek lehetőket társítani unkákkal vagy más békafajokkal? Hogy a békák nem eszik meg a petéiket?

Figyelt kérdés
2012. jan. 25. 18:24
 1/3 anonim ***** válasza:
hát én ehhez nem értek de szerintem hüllők témakörben többen tudnának segíteni.
2012. jan. 25. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Egyik haverom nyaralójában a vízaknában volt 1 unka + 2 gőte. Azok direkt odamentek lakni, nem etette őket senki.

Úgy 3 hónapig együtt voltak. Aztán lehet hogy az unka éhen döglött és a gőték megették. Nem tudjuk, de az unka eltűnt, viszont a gőték még fél év mulva is ott üldögéltek bent.

2012. jan. 25. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Platypus ***** válasza:

Mármint kerti tavat? Nem ajánlom, mert a tűzhasú gőte a miénkhez hasonló éghajlatról származik, így kiszabadulva a természetbe komoly ökológiai károkat okozhat. Egy kerti tónál pedig nem lehet kizárni ezt a lehetőséget. A keleti unka ugyanez a kategória.

De ha van egy kerti tavad, akkor úgyis kerül bele őshonos béka és gőte magától.


Akvaterráriumban szerintem társítható a tűzhasú gőte törpe karmosbékával és keleti unkával. Egymás petéit nem eszik meg, mert nem mozog. A lárvákat viszont már külön kell szedni. Csak vigyázz, nehogy "sima" karmosbékát vegyél, mert az kifejletten már kajának nézi a többit, akkorára nő.

2012. jan. 25. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!