Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mit csináljak? (SÜRGŐS! )

Mit csináljak? (SÜRGŐS! )

Figyelt kérdés
Ma vettem egy komplett 45 l-es akváriumot halakkal, növényekkel együtt.A halakat külön egy kicsi befőttesüvegbe adták.A többit az akváriumban szállítottuk.Az alján hagytak egy 10 cm-nyi vizet a régi beállt vízből.Feltöltöttem állott vízzel,de nem akar kitisztulni.Ennek a víznek is be kell állnia vagy az jó ha csak kitisztul és mehetnek bele a halak?Mert ahogy mondtam a halak egy kicsi befőttesüvegben vannak és sajnálom szegénykéket, hogy ilyen kis helyen vannak.
2012. febr. 7. 21:28
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

nem is kellett volna még megvenni a halakat.

de ha már megvetted akkor inkább tedd át a halakat szerintem az akváriumba, mert ott még mindig több esélyük van a túlélésre mint egy befőttesüvegben.

az első héten etess kevesebbet.

amúgy milyen halakról van szó?

2012. febr. 7. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
A halakat hozzá adták,amúgy én sem vettem volna még meg a halakat.Fekete neon,ékfoltos razbóra.
2012. febr. 7. 21:55
 3/14 anonim ***** válasza:

A halak vizéhez önts egy kis állott, vagy ha nincs, akkor friss vizet és tedd át egy vödörbe őket egyelőre. Ha van egy légpumpád, vagy kis szűrőd akkor azt is dobd a vödörbe melléjük.


Nehogy berakd őket a profelhős akváriumba.

2012. febr. 7. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
De ha még nem tisztult ki a víz akkor is belerakjam őket?
2012. febr. 7. 21:57
 5/14 anonim ***** válasza:
Akváriumba van kavics, nem? Azt kimostad?
2012. febr. 7. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Rendben
2012. febr. 7. 21:57
 7/14 A kérdező kommentje:
Van és nem mostam ki.
2012. febr. 7. 21:58
 8/14 A kérdező kommentje:
Sajnos
2012. febr. 7. 21:58
 9/14 A kérdező kommentje:
És várhatólag mikor tisztul ki az akvárium?
2012. febr. 7. 22:00
 10/14 anonim ***** válasza:

Akkor szedd ki a kavicsot, és kéne még egy vödör vagy egy műanyag edény, vagy valami, és abban tisztára mosni.


Szerrintem a vizet meg öntsd ki a fenébe, már az nem tudom hogy fog leüllepedni.



Vödörbe kavics, bele csapvíz, megkevered, köntöd a koszos vizet, megint bele víz, megkevered kiöntöd és addig csinálod, míg tiszta víz nem jön le róla.


Ha kimostad így, akkor vissza akváriumba a kavicsot.

Aztán forralj vizet hűtsd le, akkor hamar kimegy belőle a klór, és azzal töltsd fel az akváriumot félig.


Aztán holnap reggel a vödör vízzel együtt öntsd bele a halakat.

2012. febr. 7. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!