Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Már elofordult ez valakivel?

Ref kérdése:

Már elofordult ez valakivel?

Figyelt kérdés

Már elofordult valakivel, hogy a hala (neonhal) elkapta a darakórt és kigyógyult belole gyógyszerek nélkul?

Még nem értettem eddig a halakhoz, de most olvasgattam, hogy ez a darakór! Az én halam elkapta és kigyógyult belole, és semmilyen más hal nem fertozodott meg!



2012. febr. 10. 21:06
 1/3 anonim ***** válasza:
Úgy látszik nem fordult elő senkivel. Velem sem. De még nem is voltak darakóros halaim. Csak hasvízkóros volt egyszer.
2012. febr. 11. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Igen van rá esély, hogy gyógyszer nélkül is kigyógyuljon egy hal a darakórból a kezdeti stádiumban.Ehhez viszont ajánlott a vizet 28-30 fokra melegíteni és azonnal ki kell venni az akváriumból a halat-halakat, ha leváltak róluk a paraziták, a biztonság kedvéért érdemes kb 5-óra elteltével ismét áttenni egy másik edénybe, akváriumba stb, hátha maradt még rajta parazita. Az üres akváriumban kb 2-3 nap alatt elpusztulnak a rajzók.A 4 nap visszateheted a halat az eredeti helyére. Megmondom őszintén én még sohasem próbálkoztam így, mert biztosabb, ha gyógyszert is bevetsz, de ha szerencsés vagy, elvileg sikerülhet. Ami biztos, az az új halak karanténozása ( 2 hét ), fertőtlenítése és ezt követően a lehető legjobb körülmények közötti nevelése.
2012. febr. 11. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Az én neonhalammal is ez történt :)
2012. febr. 11. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!