Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Elofordult mar valakivel,...

Elofordult mar valakivel, hogy 6 es fel honapos babaja meg nem forog egyedul hasrol harta es hatrol hasra?

Figyelt kérdés
Az orvos azt mondta, hogy minden rendben van vele, minden baba nem egyforma, de en azert aggodom egy kicsit.Amugy mar egyedul probal felulni es ha megfogom a kezeit siman felhuzza magat, nehany masodpercig ul egyedul, mar meg is fordult egy parszor, de nem csinalja gyakran.Neha rateszem egy pledre es azzal segitem, hogy forduljon.
2011. jún. 23. 14:39
 1/5 anonim ***** válasza:

ne ültesd! nem tesz neki jót és hátráltatja a mozgásfejlődésben! nem úgy fog felülni mint te, hasizomból, így ezzel nem is arra vezeted rá, csupán arra, hogy nem kell megmozdulnia, majd te megcsinálod helyette!


a lepedős forgatás jó, gyakoroljátok

2011. jún. 23. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

barátnőm babája sem fordult át még ennyi idősen.

nekik aztán tornára kellett vinni, talán az izomtónus volt gyenge vagy valami ilyesmi.

teljesen rendbejött, 1 éves kora után nem sokkal már járt is:)

2011. jún. 23. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szia!Mintha az én fiamról írnál.Mi hétfőn leszünk 7 hónaposak,a fiam 34 hétre született,fejlődésneurológián mindent rendben találtak nála,az orvosom is,azt mondta elég 7-8 hónaposan izgulni.Eddig 3*meg is csinálta,de azóta sem.Mi elvittük Dévényishez is,ott is mindent rendben találtak.A védőnőnk szerint a súlya miatt-8 kg-nem könnyű mozognia,meg hát ő rengeteget alszik napközben is.Naponta csináljuk a Dévényis tornát,forgatjuk,de csak nem olyan látványos még mindig.Kúszni próbál hátra,tengelye körül forog.Felhúzhatod nyugodtan ülésbe már,nekünk a napi tornánkban is van ilyen gyakorlat,csak úgy nem szabad ültetni,hogy kipárnázod pl.Ülni az én fiam is szeretne,húzza fel magát.A Dévényi tornán mondta a hölgy,hogy sok baba pl előbb kúszik és csak utána fordul meg,jellemző ez.A lányom ennyi idősen már mászni kezdett,a fiam meg forogni sem nagyon akar.
2011. jún. 23. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

ne aggódj!!!

már nem emlékszem melyik forgást de az egyiket az én lányom is sokkal később csinálta mint hogy egyedül felült volna!egyébként ha magától csinálnak valamit és nem te erőlteted vagy jól esik neki akkor attól nem lesz semmi baja!ja és nem kellett vinnem nekem semmilyen gyógytornára!most 2 éves és mindenki el van ájulva hogy olyan helyekre tud felmászni ahova a 4-5 éves gyerekek!

2011. jún. 23. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen a valaszokat!
2011. jún. 25. 16:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!