Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mennyibe kerülhet? Hány halat...

Mennyibe kerülhet? Hány halat tehetnék bele? (milyen fajtát)

Figyelt kérdés
Szeretnék egy kis akváriumot kb 2-3 litereset, fűtéssel és levegőztetővel. (növényem van a másik akváriumban.)
2012. febr. 13. 16:53
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
Írhatsz amit akarsz, attól még az akváriumod kicsi.
2012. febr. 13. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:

Szegény halak :(

Nyugodtan pattoghatsz egyébként, de ez az egész nem rólad szól. Nem véletlenül írnak ide ennyien és nem azért, hogy téged csesztessenek. Nem veszed észre, hogy mindenki csak segíteni akar? Szeretnénk megértetni veled, hogy amit csinálsz, az durva állatkínzás. Biztos jó érzés nézni, ahogy a halaid szépen lassan elpusztulnak? Ezt élvezed? Miért nem próbálsz meg tenni azért, hogy valódi környezetet biztosíts nekik, mint ha otthon lennének az igazi élőhelyükön. Hidd el, nem attól leszel nagyfiú, ha elmondod, hány halat nyírtál ki életedben.. légy szíves olvass utána kicsit, hidd el, nem túl megerőltető. Sejtem, hogy nagyon fiatal vagy, a barátaid előtt cikinek tartod az olvasást, de ez nem így van, sokkal nagyobb ember lehetnél, ha nem hazugságokból, hanem tényleg igazi tudásból építenéd a dolgokat.

Hazugság alatt értem azt is, hogy megpróbálod elhitetni magaddal, hogy a halaid boldogok és tetszik nekik a kólásüveg, de ha jobban belegondolsz, azok a halak sokkal jobban éreznék magukat természetesebb környezetben és te is több örömödet lelnéd az akvarisztikában, ha kínzás helyett tényleg megpróbálnál gondoskodni róluk...


Ne haragudj a monológ miatt, rövidebben csak annyit tudtam volna írni, hogy add nekem a halaidat, nálam lesz lehetőségük élni.

2012. febr. 14. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
ha üzleten kívül kérdezed az eladókat ő is azt mondja hogy kicsi.nem bírom az ilyen tizenéves mitugrász kölköket akik internetem szájalnak de ha az eladó is helyeseli a mi válaszunkat akkor meg kussol.tehát erről ennyit felelősséggel tartozol a halaidnak.nem lehet arra hivatkozni hogy "na de én csak most kezdtem" mert más is utána tudott nézni akar az internetem akár a szakirodalmakba.ez közönséges állatkínzás.sőt még ennek sem nevezhető inkább nagyfokú modortalanság és lustaság keveréke.ami pedig az akvarisztikát illeti remélem édes kisfiam hogy egyszer csak megjön az eszed.
2012. febr. 14. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 A kérdező kommentje:

Olyan jó hogy lekisfúztok 25 éves női létemre. Nagyon szépen köszönöm.! :)

A másik meg hogy nem vagyok kezdő! 10 éve van aksim, érdekes nem sok halam pusztult el van benne egy fűtés és ennyi régebben az sem volt. Úgyhogy ne akarjátok már megmondani nekem hogy mi a jó, nem olvasgatni kell hanem saját tapasztalataitokkal jobban lehet tanulni. De amúgy hiába mondtak, írtok* bármit is meg NEM ÉRDEKEL.! azt hittem van normális ember is.! :) -.-"

2012. febr. 14. 18:33
 25/27 anonim ***** válasza:
Így 25 éves nő létedre igazán szégyelhetnéd magad, hogy még "10 év" után sem veszed észre, hogy a halaidnak ezek az életkörülmények nem jók.Abból is látszik hogy rossz állattartó vagy, hogy "10 év" után sem olvasol róluk semmit hanem inkább beírod a kérdésed egy oldalra.Hosszútávon igaz amit mondasz,hogy tapasztalat,de ha veszel egy akváriumot halakkal együtt és semmit nem tudsz róluk az már nem igazán jó.Én nem akartalak bántani,nem ez volt a célom, csak felvilágosítottalak.Hidd el a többiek is csak segíteni akartak még ha nem is úgy tűnt.Én is azt ajánlom hogy olvass utána és vegyél egy nagyobb akváriumot és így nagyobb élvezet lesz az akvarisztika.
2012. febr. 14. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
25 éves csaj? van pasid? ;)
2012. febr. 15. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 A kérdező kommentje:
Figyelj! én elég sokat tanultam az életem során pl.: bátyámnak nagyon sok hala volt akuvárium is volt neki stb. (több is)sokat tapasztaltam meg, nem tagadom még főztem is meg a halakat egészen véletlnűl de abból tanultam a legtöbbet és rájöttem hogy ezek a udományos könyvek se érnek annyit mint amit annó bátyám belebeszélt a fejembe. És ő sem olvasott semmit sem, csak tapasztalt guppi tenyésztéssel kezdte volthogy akishalakat befőttes üvegbe tette és mégis túlélték szóval, azt gondoltam itt is olyan emberek vannak akik esetleg régebb óta foglalkoznak halakkal. Ezért nem is szerettem volna könyvekbe beleolvasgatni, esetleg interneten keresgélni.!:)
2012. febr. 15. 22:24
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!