Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A már működő akváriumomba...

A már működő akváriumomba szeretnék önteni vizet mert a tetejétől számítva még 10cm hely van még és plusz 5cm-i vizet öntenék bele a kérdésem?

Figyelt kérdés

hogy ha kitöltöm a vizet és öntök hozzá Easy Life Easystart bacikultúrát beletölthetem-e előbb a vízbe és ha igen mennyivel előbb?

ha kitöltöttem a vizet(1 órája megtörtént már) hozzáadom a bacikat kb mennyi ideig várjak vele míg beleöntöm az aksiba

jelzem nem 50litert töltenék bele és az akvárium méretéhez számítva 13X-os vízforgatás van 1450liter/óra ha egybe számolom a külső és belső szűrésem adatait

valamint mennyi bacit öntsek hozzá?


2012. febr. 15. 13:14
 1/9 anonim ***** válasza:

Jobb lenne ha inkább este öntenéd bele, és most még párszor megkevernéd egy bottal, hogy estére kipárologjon belőle a klór.


Ha most öntöd, akkor aquatant szoktak bele tenni, (vízelőkészítő szert), és azzal elég 10 percet várni.

2012. febr. 15. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
és mehet bele bacikultúra és mennyi?
2012. febr. 15. 13:35
 3/9 anonim ***** válasza:

Mittudomén életbe nem szoktam bacikultúrát rakni az akváriumba. Beáll anélkül is.


Édesvizibe még soha nem vettem, csak tengerihez a talajba fecskendeztem bacit, de az ilyen lötty volt kis üvegben.

2012. febr. 15. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Működő akváriumba miért öntenél bacikultúrát? Már van benne magától is. De szíved joga, önthetsz bele abból is.

Magát a kérdést sem értem amúgy, hiszen hetente, vagy nagyobb méretnél 2-3-4 hetente kell egy kisebb vízcsere. Soha nem öntöttél még vizet a működő akváriumodba?

2012. febr. 15. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Igen, ez nekem is megfordult a fejemben, hogy vajon mikor cserél vizet. Lehet, hogy soha? :)
2012. febr. 15. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

heti 20%-os vízcsere van de sose töltöttem fel addig az aksit hogy a tető alsó szélét elérje

írták nekem h addig nyugodtan feltölthetem nem lesz belőle baj és szebben is néz ki ezért akartam csak megtudni h bacikultúrával meglehetne-e gyorsítani a folyamatot v várjam ki az 1 napot :D

nem kell kombinálni és bonyolítani

egyszerűen csak szeretnék plusz vizet önteni az aksimba mert még fér bele

2012. febr. 15. 14:22
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Simán csak állott víz kell bele, nem kell bele semmilyen lötty. Az a kis víz estig áll, aztán mehet bele.
2012. febr. 15. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem mi bonyolítottuk, hanem te tetted fel annyira komplikáltan a kérdést, hogy a felét nem értettük :)

Így már egyszerű a helyzet, ahogy előttem mondták, várj fél napot és öntsd bele.

A bacikultúrának semmi köze a klórhoz és a hőmérséklethez, az nem vízelőkészítő, semmit nem gyorsít meg.

2012. febr. 15. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszi mindent akkor este öntöm is bele :)
2012. febr. 15. 15:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!