Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Valaki légyszíves segítene?

Valaki légyszíves segítene?

Figyelt kérdés

Azér nem adtam meg pontosabb témát,mert 2 féle kérdésem lenne.

Teknőst vagy inkább halat vegyek ?

És ha tekit akkor milyen fajtát ajánlotok ami nem nő meg túl nagyra és nem túl harcias?

Ha halat,akkor milyen fajtákat tartsak ?

Tudjátok akkora akváriumom van amekkorában általában a hörcsögöket tartják.

Azért ide tettem fel a kérdésemet,mert még a kisállatkereskedésben sem tudnak normális választ adni a kérdéseimre.

Válaszaitokat előre megköszönném.


2012. febr. 20. 18:26
 1/8 anonim válasza:
0%

Nekem halam volt, ezért azt javasolom.

Szerintem aranyhalat vegyél, ne túl nagyot szerintem, de szép legyen.

Itt van kép (link) hogy mekkorára vagy milyenre gondolok:

[link] <-az utolsó aranyhalam ilyesmi volt

kb. hányszor hány cm-es az akváriumod?

2012. febr. 20. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Az a baj,hogy többször volt már aranyhalam,és mindig elpusztult ...de nem tudom miért.

Ezért döntenék a teknös mellett inkább.

egyébként 50x25ös az akváriumom

2012. febr. 20. 18:37
 3/8 anonim ***** válasza:

A legalapvetőbb különbség a kettő között, hogy ha teknőst tartasz, akkor ilyen egyszerűen teknőst tartasz.

Ha halat tartasz, akkor egy komplett akváriumot tartasz, egy kis "önálló" élővilágot.

Azon túlmenően, hogy mindkét esetben a természetes körülményeket kell megvalósítani, az akvarisztika százszor szerteágazóbb, minden mindennel összefügg, és minél kisebb a rendszer, annál érzékenyebb, és labilisabb.


Teknősből a Görög tekit ajánlom, az nem harcias. 20 cm körülire nő meg. Amíg kicsi elég érzékeny, ha emellett döntesz, olvass sokat a tartásáról. Milyen terrárium kell, mekkora, milyen aljzat, hány fok, étrend, vitamin, ásványi anyagok, fény, uv, teleltetés, és annak hiánya, stb...


Ha az akvarisztika mellett döntesz, akkor arról kell viszonylag sokat informálódnod, úgy általánosságban, mert ha csak így belevágsz, hogy veszel egy halat, az borítékolható, hogy 2 hetente vehetsz másikat, mert kipusztítod őket. Ha nagyjából tisztába jöttél az alapokkal, (pl legalább az akvarista.hu-n az ingyenes e-book-okat elolvastad) akkor rátérhetsz arra, melyik halnak tudod kielégíteni az igényeit, és azok közül melyik tetszik neked. Ehhez alapvetően azt kell tudni, pontosan hány literes akváriumot tervezel, az "általában hörcsögtartó" ugyanis nem kimondottan SI mértékegység. :)

2012. febr. 20. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A tartási körülmények megtanulását a teknősnél sem úszod meg! Ahogy az aranyhalnál sem olvastál utána, ugyanúgy a teknősök is ki fognak nálad pusztulni.

Lehetetlen így vaktában állatot tartani, és a semmire csak úgy elvárni, hogy életben maradjon. Ez így nem működőképes.

2012. febr. 20. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Annyit tennék hozzá, hogy az akváriumod olyan 20-40 liter közötti lehet a megadott 2 adat alapján. Ez sem a hörcsögöknek, sem az aranyhalaknak, sem a teknősöknek nem elég.

Nagyon szépen elmondták a lényeget, én mindkét állatot tartom. Mindkettőt megfelelő odaadással és felkészüléssel kell gondozni, de a halakat nehezebb.

2012. febr. 20. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

volt ékszerteknősöm évekig megvolt,csak akkorára megnőtt,hogy nem fért már el ezért adtam el.egy kisebb teknőst szeretnék ami maximum 20 centire nő meg.

nem a felelőtlenséggel volt gond mert 60 ezer forintot költöttem a régi akváriumomra minden volt benne növények vízmelegítő stb..egyszerűen nem maradtak meg a halak pedig könyveket is olvastam az akvarisztikáról.

nem vagyok felelőtlen állattartó,a kutyámat is gondozom tanítom minden nap.

2012. febr. 20. 19:00
 7/8 anonim ***** válasza:
2012. febr. 20. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Menj el az egyik állatkereskedésbe, és amelyik hal, vagy teki tetszik, annak írd fel a nevét, aztán neten keress rá hogy mik az igényei.
2012. febr. 20. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!