Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Megmagyaráznátok nekem légyszi...

Megmagyaráznátok nekem légyszives?

Figyelt kérdés

egyik rokonunk egy xifót tartott egy 3l-es es műanyag gömbakváriumban. Se szűrő, se levegőztető, se melegítő, csak műnövény és kavics. Sokszor még a vizet sem cserélte ki vagy 3 hétig, aztán olyan algás volt, hogy alig lehetett átlátni rajta, és csak nagy unszolásra volt képes kicserélni félig a vizet. Nem adott neki változatos kaját sem, vagy haltápot, szinte mindig csak szárított vizibolhát evett a hal. Sajnáltam szegény halacskát, összesen mégis 3 évig élt.

És most kedves akvaristák, ne legyen tiszta lelkiismeretük azoknak, akik 15 literes akváriumban tartanak növénnyel, levegőztetős szűrőszivaccsal, melegítővel és felelősségteljesen szándékoznak tartani 1-2 guppy-t, v más mini halacskát? :)


2011. febr. 27. 12:31
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
engem nem érint a dolog, mert 54,5l-esem van, de volt kisebb is, és ugyanolyan jól érezték magukat a halaim
2011. febr. 27. 12:33
 2/11 poiu ***** válasza:
A tömeges akváriumi halak azért váltak tömegesség, mert sok mindent kibírnak. Viszont az durva, hogy magányosan tartott egy szociális állatot. Az tényleg kínzás...
2011. febr. 27. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 gfero ***** válasza:
3 évig élt ilyen körülmények közt ezt probálod megetetni velünk ne néz már birkának.
2011. febr. 27. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Azért, mert valaki ilyen nyomorultul tartotta azt a szegény állatot, senki más nincs erre feljogosítva...
2011. febr. 27. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
nem hazudok, komolyan mondom
2011. febr. 27. 13:07
 6/11 Platypus ***** válasza:
100%
Meglepően sok mindent képesek kibírni az állatok. Meg az emberek is. De ha emberekről van szó, akkor az a reakció, hogy úristen micsoda kegyetlenség, szerencsétlen csoda hogy túlélte, meg biztos lelki törést okozott. Ha meg állatról van szó, akkor túlélte, tehát biztos jó is volt neki. Láttam már olyan kutyát, ami 1,5 méteres láncon élt vagy 10 évig, télen-nyáron, és főleg húslevesbe áztatott kenyérrel etették. Egészen szép kort ért meg, akkor biztosan nem lehetett olyan rossz, nem?. 15 literben már lehetne nano halakat tartani, ha nem lenne majdnem mind erősen csapatos hajlamú. A halak viselkedését is figyelembe kell venni, különben sosem lesznek kiegyensúlyozottak és egészségesek. Néhány hím endler guppi, vagy törpe fogasponty talán még elmegy, de más hal nem nagyon. Ha már csak ekkorára van keret, akkor ott vannak a garnélák, látványosak és működnek 15 literben is. Egy 25 literes ára nem a világ vége, abba már egész sok nano hal elfér.
2011. febr. 27. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 gfero ***** válasza:
platypus..szerinted egy 10 cm-es xifót el lehet tartani 3 évig egy befőttes üvegbe szűrő,levegőztető nélkül 3 évig és még ráadásként 3 hetente cserélte a vizet egy 3 literesbe????
2011. febr. 27. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Platypus ***** válasza:

Az élet csodákra képes. Sajnos ilyenekre is. És feltehetően nem nőtt meg 10 centire, mert a rossz vízminőségtől visszamaradnak a halak a növésben. Persze nem fogom ezután terjeszteni, hogy 3 literben évekig élhet egy díszhal, de nem tartom elképzelhetetlennek, hogy egy egyedi esetben összejött. Gyerekként 5 literes uborkás üvegben tartottam a Margit szigeti tóból fogott molly ivadékokat. Amelyik felnőtt, évekig megvolt. Nem takarítottam túl gyakran, a Cabomba úgy benőtte néha, hogy alig láttam a halakat. Nem vagyok rá utólag túl büszke.


http://www.youtube.com/watch?v=SL3Fpt4tspc

Ez a szerencsétlen aranyhal 44 évet élt úgy 50 literben, normális szűrés, vízcserék és haltársaság nélkül.

2011. febr. 27. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Platypus, sztem igazad van. Egyes emberek valóban tolerálatlanok az állatokkal szemben, elsősorban a maguk kényelmét nézik..

Gfero, sztem nagyon félreértettél, én sem az állatkínzást nem támogatom, sem a kis akváriumokat.. csak az zavart, hogy pl. ha valakinek csak kisebb akváriuma van, azt itt gyk-n azonnal letámadják :) persze, h nem 3 literesben kell tartani, akinek ennyire futja, az akkor inkább ne tartson halat. nahh szal ennyi

amúgy amit az akvarisztikakönyvekben olvastam a szifókrók, én is csodálkozom, hogy élte túl, én is pont tőletek vártam valami magyarázatot erre..

2011. febr. 27. 14:31
 10/11 gfero ***** válasza:
100%
én nem támadtam le senkit. csak akinek kis akváriuma van mert érthető hogy nem mindenki engedi meg magának a nagyobbat még ha szeretné is, az olyan halakat tartson benne ami az adott helyhez ajánlott és ne olyan halakat válaszon 20 literbe aminek a min.mondjuk 100 liter és akkor nincs semmi gond.de menyivel drágább egy 40 literes akvárium egy 15-20 literesnél.tán 1000-2000 ft-tal
2011. febr. 27. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!