Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogy távolítsam el az algát a...

Hogy távolítsam el az algát a növényekről?

Figyelt kérdés

A növényeimet nagyon belepték az algák,eddig nem zavart,de most az akvárium átrendezése előtt, kezd nyomasztani az a gondolat,hogy az átrendezett akváriumban algás növények lesznek.

Sajnos az akváriumomban elég sok a hal (guppik elszaporodtak),és gyenge a szűrés,gyenge a világítás,kevés a növény, tudom hogy ezek nagyon nagy mértékben elősegítik az algák kialakulását,de most az akvárium átrendezésekor a halakat elajándékozom,új szűrő,és nagyobb világítás,több növény lesz.

Mit tegyek az akvárium átrendezése előtt, hogy növények algamentesek legyenek,és szépen alga nélkül kerüljenek át az akváriumba?


2012. febr. 24. 18:40
 1/2 anonim válasza:
lehet venni a kisállatboltokban különféle algaölő szereket. A TetraAqua elég jó minőségű és nemis olyan drága dolog :D és amikor átrendezed az aquáriumot, vegyél egy üveg TetraAqua Aqua Safet. ezt használd ahogy a hátoldalán van, 1-2 napig bele se tedd a vízbe a halakat, mejd 3 nap után megint mehet az algaölő, kissebb mennyiségben, majd 4-5 nap múlva pedig a növénytápsó :D remélem segítettem :D
2012. febr. 24. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ha egy kis 20%-os hypós vízbe belógatod pár másodpercre, az kinyírja róla az algát, csak utána le kell mosni jól, kicsit még áztatni, h ne legyen hipószagú. Pl az ecsetalgát így szedtem le a növényekről egyszer. Meg utána egy kis aktiv szenet tettem a vízbe, ha még maradt hipós valami, azt kiszűrje. Azt már csak a halak miatt főleg. De ettől a növények egy kicsit elszottyadtak, viszont kb 1-2 hét alatt szépen helyrejöttek rendes fény alatt, és utána már nem volt rajtuk alga.
2012. febr. 25. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!