Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ha van egy sylvania aquastar...

Ha van egy sylvania aquastar fénycsövem, és eléggé algásodik az akváriumom, ha veszek helyette egy daylight-ot, akkor is algásodni fog az akváriumom?

Figyelt kérdés
Szerintem az aksival minden rendben van, 42 literes a szűrő meg 320 L/H-s.

2012. febr. 27. 06:53
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
Én írtam az ecsetalgát. Nem a vízminőség miatt szerintem, mert 1 év kihagyással, két külön akváriumban lettek ugyanazok az algáim. Amellett mellette volt még 5db akváriumom és egyik sem volt algás, csak az, amire a duluxot raktam, és már az első hónapokban, tehát még koszos se volt az aljzat, még azt se mondhatom.
2012. febr. 27. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
Persze nyilván a jó szűrés és a vízcsere fontos, akkor nehezebben tudnak elszaporodni, de ha egy nagyon rossz és erős fényed van akkor hiába a jó szűrés, akkor naponta is cserélhetsz vizet, még úgy is el tud szaporodni az alga.
2012. febr. 27. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 YourDestiny ***** válasza:
Érdekes, amit írsz. Régebben nekem is volt ecsetalgám, sőt, most is van egy kevés itt-ott, de szerencsére visszvonulóban van. Annak idején szintén a fényre gyanakodtam, de ennek az algának bizony nem a fény a kirobbantója. Nem tudom mi nem tetszik neki, de nincs összefüggésben a fénnyel, erre magam is rájöttem évek alatt. Ezenkívül szakkönyvek is bizonyítják, hogy fénytől függetlenül is képes megjelenni a kis mocsok. Minden bizonnyal veletlen egybeesés, ami nálad történt. Tudom, hogy nem ide tartozik, de nem lehet, hogy valamivel behurcoltad, vagy olyasmi került a vízbe, aminek nem kellett volna?
2012. febr. 27. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 YourDestiny ***** válasza:
Volt már rá példa, hogy egy ecsetalgás akváriumról átkerült a világítás egy nem ecsetalgás akváriumra, és ott hónapokkal később sem volt belőlük. Vagyis nem maradt más, mint a vízminőségre gyanakodni. Nem hinném, hogy a világítás ilyen hatással lenne a vízre.
2012. febr. 27. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! DE mit tegyek a jobb vízminőség esetében akkor? Láthatólag tiszta a víz, csak az üvegfalon van alga és néhány növényen.
2012. febr. 27. 17:23
 16/21 YourDestiny ***** válasza:
Gondolom a nitrit- és nitrátszint mérésére nincs löttyöd. A 320 l/h elméletileg nem gyenge egy ekkora akváriumhoz. Próbálj szűrőtisztításkor minél kevesebb bacit elpusztítani. Soha ne nyomogasd ki a szivacsot teljesen tisztára. Milyen növényeid vannak és milyen gyakori a vízcseréd? Mennyi W van az akvárium felett?
2012. febr. 27. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:

Hát, heti 35-40% vízcsere, állott vízzel(min. 1 napig).

Növények:

-cryptocoryne beckettii

-fodroslevelű vizikehely

-jávai moha

Ezek közül a vizikehely él és virul semmi alga, meg ilyenek nincs rajta, nő mint a gomba:) Hát a másik kettőről ezek nem mondhatók el. Világítás 15W aquastar.

2012. febr. 27. 18:02
 18/21 anonim ***** válasza:

ja, vegyél teszteket.


Az ecsetalga - fénnyel kapcs én arra tudok gondolni, hogy lehet, hogy a dulux cső nyomja az UV fényt. Meg az is lehet, hogy behurcoltam, nem tudom, meg az is lehet, hogy elhanyagoltam kicsit, nem emlékszem már ponsotsna hogy volt, de kiírtottam, és másik fényt tettem rá. Aztán a szűréssel is variáltam, úgy hogy most már meg nem mondom mi volt a baj. Lehet, hogy minden egyszerre :)

2012. febr. 27. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 YourDestiny ***** válasza:
A 15W szerintem korrekt. A fodroslevelű vízikalásztól nem sok gyorsabban növő növényt találsz. A gond az, hogy hatalmasra nől és itt nem tud hová nőlni. Azok alapján, amit leírtál, látszatra minden rendben van. Szerintem a tesztek többet mondanának. Nem jut túl sok közvetlen napfény az akváriumba, esetleg nem világítasz túl sokat?
2012. febr. 27. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:

Egy északi fekvésű szobában van, vagyis a nap nem annyira tud besütni. Meg amúgy sem az ablak alatt van, hanem jóval arrébb. hát napi 8-9 de néha néha 10 órát megy a világítás.

Hát nem tudom mi probléma lehet, de majd nemsokára úgyis lecserélem daylightra, akkor majd többet tudok(remélem).

2012. febr. 27. 18:59
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!