Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A vörös vagy a kék spektrumot...

A vörös vagy a kék spektrumot kedvelik jobban az algák?

Figyelt kérdés
Fénycsövet szeretnék választani, de nem természetes fehér színűt. Vagy kicsit kékeset, vagy kicsit vörös árnyalatút. Melyikre indulnak be inkább az algák? Köszi!

2012. márc. 1. 21:14
1 2
 11/12 Platypus ***** válasza:

Növény nélkül tök mindegy, hogy mivel világítasz, csak a fényerő számít, mert minden az algáknak megy. Ha vannak növények, akkor azok versenghetnek az algával, így a növényeknek kedvező spektrum segít az algák leküzdésében.

A zöld pontalga rendszertanilag a zöld növények közé tartozik, azonos pigmentekkel rendelkezik az akváriumi növényekkel. Tehát ezt az algát nem nagyon lehet a fénnyel megfogni.

2012. márc. 1. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Hát én úgy kék neont használtam, pl a vízalatti neon kéket növényesbe és nem nőttek tőle az algák. Amikor csak daylight (fehér) fényből volt sok, attól nőttek jobban.

A Hagen flora glo vöröses árnyalatú csökkentette az algásodást, amikor az egyik daylight csövemet lecseréltem arra. Aztán használtam egy kék + egy vöröses fényt + egy daylightot és így nam algásodott semmi, még ha nem cseréltem vizet 1 hónapig, mert volt hogy egszer kétszer elhanyagoltam, de akkor sem volt vele gond.


A daylight algásít a legjobban szerintem, de az is csak akkor ha sok van belőle, illetve ha túl erős a fénye és ha nincs sok nagy növény, ami gyorsan nő, vagy ha nincsenek vizen úszó növények, amik leárnyékolják a túl erős fényt.


És érdekes, hogy daylightból se mindegyik. Mert volt olyan csövem, amit vettem, legolcsóbb daylight és sok algát csinált, aztán volt eggyel drágább, az pedig nem.


Pl volt egyszer egy Sera Tropic Sun glo csövem, ami elég erősen, de kicsit sárgásan világított, az alatt nőtt a zöld alga rendesen.

2012. márc. 1. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!